Oliwa trzecim "twardzielem"

AS
Wygrana i porażka "polskich" drużyn w NHL. Wygrał Mariusz Czerkawski ze swoją drużyną NY Islanders z Florida Panthers 4:2, przegrał Krzysztof Oliwa z Calgary Flames z Chicago Blackhawks 3-5.

NHL: Czerkawski wygrywa (ale bez bramek)

Mariusz Czerkawski nie powiększył w sobotę swojego dorobku punktowego, przebywał na lodzie krótko, tylko 7 minut i 8 sekund.
   O sukcesie Islanders zadecydowały bramki Blake’a, Czecha Martinka i Huntera, który zdobył swego 19. gola i jest najskuteczniejszym strzelcem nowojorskiej drużyny. Na drugim miejscu u "Wyspiarzy" wśród zdobywców bramek jest Czerkawski, 15 goli i 15 asyst.
   W meczu Calgary - Chicago znowu talentem... bokserskim błysnął Krzysztof Oliwa. Przebywał na lodzie raptem 2 minuty i 37 sekund, ale siedział na ławce kar przez 10 minut! Trafił tam dwukrotnie za bójki. Po raz pierwszy Oliwa został usunięty z lodu w I tercji po bójce z Aitkenem. Sytuacja powtórzyła się w połowie II tercji, tym razem polski hokeista zmierzył się na pięści z Thorntonem. Obydwaj powędrowali na pięć minut na ławkę kar.
   Krzysztof Oliwa "awansował" po piątkowym meczu na trzecie miejsce w rankingu ukaranych zawodników. Na czele tej listy jest Sean Avery z Los Angeles Kings 187 minut przed Chrisem Simonem z New York Rangers - 168 i Oliwą - 154.
   Wyniki: New York Rangers - Buffalo Sabres 1-3, Atlanta Thrashers - Toronto Maple Leafs 1-4, Dallas Stars - San Jose Sharks3-1, Calgary Flames - Chicago Blackhawks 3-5, Anaheim Mighty Ducks - Colorado Avalanche 3-4 (po dogrywce), Pittsburgh Penguins - Philadelphia Flyers 3-5, Montreal Canadiens - Boston Bruins 0-1, Buffalo Sabres - New York Rangers 3-1, Washington Capitals - Vancouver Canucks 1-6, NY Islanders - Florida Panthers 4-2, Detroit Red Wings- Carolina Hurricanes 4-4 (po dogrywce), Toronto Maple Leafs - Ottawa Senators 5-1, Columbus - Minnesota Wild 2-1 (po dogrywce), Tampa Bay Lightning - Atlanta Thrashers 5-2, St. Louis Blues - New Jersey Devils 1-4, Nashville Predators - San Jose Sharks 3-2 (po dogrywce), Phoenix Coyotes- Dallas Stars 4-5, Edmonton Oilers - Los Angeles Kings 3-4. (AS)