Oliwa wreszcie wygrywa

RCZ
Z kolei New York Islanders bezbramkowo zremisowało z Boston Bruins. W Nowym Jorku bohaterem meczu był... lód - rozpoczęcie spotkania opóźniło się o 90 minut z powodu dziury w lodowisku w pobliżu jednej z bramek. Czerkawski grał przez 10 minut i 21 sekund, oddając jeden strzał.

Drużyna Krzysztofa Oliwy - Calgary Flames - po serii słabszych spotkań pokonała Colorado Avalanche 2-0 we wtorkowym meczu ligi NHL. Płomienie zapewnili sobie zwycięstwo dopiero w końcówce spotkania - bramki dla nich padły w 57 (Martin Gelinas) i 60 min (Chris Clark). Oliwa przebywał na lodzie nieco ponad siedem minut. W tym czasie oddał jeden strzał. W pierwszej tercji Polak za zahaczanie na dwie minuty trafił na ławkę kar.
   Wyniki spotkań: Montreal Canadiens - Ottawa Senators 4-2, Philadelphia Flyers - Chicago Blackhawks 3-1, New York Islanders - Boston Bruins 0-0, Colorado Avalanche - Calgary Flames 0-2, Vancouver Canucks - Detroit Red Wings 4-2. (RCZ)