Olkuszanie powalczyli

(ART)
Futbol amerykański. W 2. kolejce II ligi (grupa południowo-wschodnia) drużyny z naszego regionu – Silvers Olkusz i Bryl Highlanders Beskidy – poniosły porażki.

Blisko zwycięstwa była ekipa Silvers Olkusz. Zespół, który w poprzednich latach ciągle przegrywał, ten sezon zaczął od wygranej (24:6 na wyjeździe z Highlanders) i niewiele brakło, by w niedzielę podtrzymał serię. Na swoim stadionie przegrał 30:33 (0:13, 8:0, 14:8, 8:12) z Rybnik Thunders.

Mecz był bardzo zacięty. Goście po pierwszej kwarcie prowadzili 13:0, ale miejscowi odrobili stratę. Po trzeciej części było 28:21 dla olkuszan, później jeszcze 30:27. Końcówkę spotkania lepiej jednak rozegrali goście, przeprowadzając zwycięską akcję w ostatniej minucie.

Ekipa Highlanders natomiast bardzo wysoko 0:40 (0:7, 0:14, 0:6, 0:13) przegrała w Krakowie z Tigers. Faworyzowani gospodarze, którzy kiedyś występowali w Toplidze (teraz drużyna się reaktywowała), kwestię zwycięstwa w zasadzie rozstrzygnęli do przerwy, zdobywając trzy przyłożenia. Później kontrolowali przebieg wydarzeń.

Drużyna z powiatu suskiego początek sezonu 2015 ma kiepski. Po dwóch porażkach zamyka tabelę z zerowym dorobkiem.

W następnej kolejce Highlanders gościć będą 19 lipca Pretorians Skoczów; Silvers pauzują.