Olkuszanki liderkami I ligi

Jacek Żukowski
SPR Olkusz o punkt wyprzedza warszawianki
SPR Olkusz o punkt wyprzedza warszawianki Fot. Michał Gąciarz
SPR Olkusz po wygranej z AZS AWF Warszawa prowadzi w rozgrywkach I ligi piłkarek ręcznych.

Mecz drugiej drużyny w tabeli z liderem był pasjonującym widowiskiem. Wygrywając, olkuszanki zamieniły się z warszawianki miejscami w klasyfikacji. Do przerwy jednak szło im ciężko. Wprawdzie zaczęło się od 3:0, ale po 10 min przegrywały 4:6, po kwadransie 7:8. W 24 min na tablicy wyników był remis -12:12, a chwilę później gospodynie objęły prowadzenie. Jednak to przyjezdne schodziły na przerwę z prowadzeniem.

Warszawianki zaczęły kontrolować grę po przerwie i ich przewaga zaczęła niebezpiecznie rosnąc – w 39 min wygrywały 21:18. W 46 min miejscowe doprowadziły do remisu 24:24. Na 5 min przed końcem wygrywały tylko 30:29. W 58 min Masiuda zdobyła gola na 33:29 i wtedy stało się jasne, że trzy punkty zostaną w Olkuszu.

SPR Olkusz – AZS AWF Warszawa 34:32 (14:15)
Bramki: Wcześniak 8, Łebko 8, Masiuda 7, Kolonko 6, Zub 4, Nawara 1 – Kozak 11, Sulborska 7, Maciejewska 4, Pawłowska 4, Pożoga 3, Colosenco 2, Rozmus 1.

MAGAZYN SPORTOWY24 - Ekspert o losowaniu MŚ: Polska najsłabsza w grupie?

Materiał oryginalny: Olkuszanki liderkami I ligi - Gazeta Krakowska