Olkuszanki zagrały dobrą jedną połowę, Olimpia nie sprostała faworytowi

Superliga piłkarek ręcznych. Zawodniczkom SPR-u nie pomogła własna hala i znów przegrały. Sądeczanki nie miały szans w starciu z mistrzyniami Polski z Lublina.

SPR Olkusz 27 (17)
Pogoń/Baltica Szczecin38 (16)

Bramki: Basiak 7, Wicik 5, Marszałek 5, Nowak 4, Przytuła 4, Fierka 2, Wcześniak 1 – Cebula 7, Huczko 6, Głowińska 6, Stasiak 5, Noga 3, Królikowska 3, Zimny 3, Koprowska 2, Sabała 2, Stachowska 1.

Borykające się z problemami kadrowymi olkuszanki nie były w stanie przeciwstawić się silnej Pogoni. Choć pierwszą połowę zagrały bardzo dobrze, to jednak musiały uznać wyższość rywalek. A zaczęło się fatalnie dla miejscowych, od stanu 0:3. Zdołały się jednak zmobilizować i po kwadransie było 8:8, a po chwili objęły nawet prowadzenie.

Szczecinianki wygrywały 16:14, ale skuteczna wśród miejscowych Agata Basiak dała im remis. Kapitan zespołu Paulina Marszałek zadbała o to, by na przerwę miejscowe schodziły z prowadzeniem.

Wystarczyło jednak 6 min gry po przerwie, by sytuację opanowały przyjezdne. Wynik 24:18 zapowiadał, że wyrwanie im dwóch punktów będzie niezwykle ciężkie. W 44 min wynik 20:30 mówił wyraźnie, kto w tym meczu zwycięży. a (ŻUK)

MKS Selgros Lublin 41 (21)
Olimpia/Beskid N. Sącz 29 (14)

Bramki: Quintino 7, Rola 7, Gęga 5, Drabik 4, Małek 4, Mihdaliova 3, Nestsiaruk 3, Nocuń 3, Szarawaga 2, Skrzyniarz 2, Repelewska 1 – Gadzina 11, Dubajova 7, Szczecina 3, Masna 3, Figiel 3, Rączka 2.
Zgodnie z przewidywaniami obrończynie mistrzowskiego tytułu nie miały problemów z odniesieniem wysokiego zwycięstwa, chociaż sądeczankom należą się brawa za walkę do ostatnich minut.

To właśnie wówczas udało im się nieco odrobić strat, które sięgały nawet szesnastu goli. Co prawda jako pierwsza do bramki rywalek trafiła najlepsza wczoraj na parkiecie Joanna Gadzina, później jednak rosła przewaga miejscowych. Zadawanie kolejnych ciosów przychodziło im o tyle łatwo, że sądeczanki fatalnie poczynały sobie w defensywie. (DW)

Superliga kobiet: Energa AZS Koszalin – Aussie Sambor Tczew 30:23, Vistal Gdynia – Ruch Chorzów 41:30, KPR Jelenia Góra – Start Elbląg 31:35, Piotrcovia – Zagłębie Lubin 19:24.

12. SPR Olkusz 15 3 360–454

I liga mężczyzn: Olimpia Piekary Śląskie – Viret Zawiercie 30:29, KSSPR Ko ńskie – SPR Tarnów 33:25, KSZO Ostrowiec Św. – Gwardia Opole 24:30, KU AZS Uniwersytetu Zielonogórskiego – Olimp Grodków 16:19, Ostrovia Ostrów Wielkopolski – ŚKPR Świdnica 31:21, Czuwaj Przemyśl – MKS Kalisz 40:26. (ŻUK)

1. Gwardia Opole 14 28 474–342

2. KSSPR Końskie 14 24 443–369

3. Siódemka Miedź Legnica 14 18 415–398

4. Olimp Grodków 14 18 373–345

5. Olimpia Piekary Śląskie 14 16 394–380

6. Czuwaj Przemyśl 14 16 417–405

7. Ostrovia Ostrów Wlkp. 14 14 427–430

8. KSZO Ostrowiec Św. 14 12 367–406