Olśniewający uśmiech jest możliwy również w starszym wieku....

Olśniewający uśmiech jest możliwy również w starszym wieku. Zadbaj o protezę zębową

PG

Echo Dnia Świętokrzyskie

Echo Dnia Świętokrzyskie

Olśniewający uśmiech jest możliwy również w starszym wieku. Zadbaj o protezę zębową

©pixabay.com

Odpowiedni sposób pielęgnacji sprawi, że wzrośnie komfort użytkowania. Radzi Anna Kędzierska, psycholog i ekspert kampanii „9 milionów powodów”
Olśniewający uśmiech jest możliwy również w starszym wieku. Zadbaj o protezę zębową

©pixabay.com

Według raportu „9 milionów powodów - użytkownicy protez zębowych w Polsce”, co drugi Polak w wieku 40+ posiada protezę zębową. Mimo tak dużej skali jej użytkowników, wielu z nich stara się ukryć, że ma protezę, co czasami wpływa negatywnie na sposób jej pielęgnacji. Zupełnie niepotrzebnie. Użytkowanie protezy zębowej to normalna rzecz. A czyszczenie protezy to normalny element codziennej higieny.


Mocowanie

Warto pamiętać o kremach, które poprawiają mocowanie protezy w ciągu dnia. Używając specjalnego kremu, możesz poprawić mocowanie swojej protezy - ale i pewność siebie. Gdy wiesz, że proteza jest na swoim miejscu, możesz pozwolić sobie na swobodę podczas mówienia, jedzenia i cieszyć z takiej aktywności w ciągu dnia, jaką lubisz najbardziej.

Szczotkowanie

Codzienne szczotkowanie odpowiednią pastą i delikatną szczoteczką to podstawa w pielęgnacji protezy zębowej. Pomaga utrzymać ją w dobrym stanie przez długi czas, a także gwarantuje, że twoje zęby będą czyste, a oddech świeży. Nie każda pasta jest jednak dobra dla twojej protezy. Dlaczego? Proteza jest wykonana z materiału delikatniejszego niż szkliwo zębów, dlatego stosując zwykłą pastę, narażamy protezę na powstawanie mikrouszkodzeń. Zwykła pasta do zębów zawiera składniki ścierające, które mogą rysować powierzchnię protezy zębowej. W zarysowaniach mogą z kolei namnażać się bakterie odpowiedzialne za powstawanie przebarwień, a także nieświeży oddech. Jak zatem pogodzić z sobą czyszczenie własnych zębów i protezy zębowej? Rozwiązaniem jest zamiana zwykłej pasty do zębów na pastę przeznaczoną do czyszczenia i ochrony własnych zębów i protezy zębowej. Pasta 2w1 w odróżnieniu od zwykłej pasty do zębów, usuwa przebarwienia i bakterie z protezy bez rysowania jej powierzchni, a dzięki zawartości fluorku - chroni własne zęby w codziennej pielęgnacji.

Tabletki do czyszczenia protezy

Skuteczną ochronę przed szkodliwym działaniem bakterii i grzybów gromadzących się na protezie zapewniają również specjalistyczne tabletki do czyszczenia protez zębowych. Tabletki czyszczą protezę zębową bez zarysowań, a proteza pozostaje czysta, wolna od przebarwień oraz gładka. To bardzo wygodny i prosty sposób pielęgnacji protezy, a regularne korzystanie z niego zapewnia dokładne czyszczenie protezy, jak i świeżość każdego dnia.

Warto dbać o protezę i korzystać z produktów do odpowiedniej pielęgnacji i mocowania, które zwiększają komfort jej noszenia. Bo z protezą zębową można czuć się dalej swobodnie i korzystać z życia. Jak używać tabletek do czyszczenia? Wrzuć jedną tabletkę do naczynia z ciepłą (nie gorącą) wodą, zanurz w niej protezę. Dopilnuj, by była całkowicie zanurzona w roztworze. Pozostaw protezę na 3 minuty, a następnie wyczyść ją za pomocą szczoteczki z miękkimi włóknami. Opłucz protezę pod bieżącą wodą i wylej pozostały roztwór.


POLECAMY RÓWNIEŻ:

Poznaj i zastosuj w swojej diecie 25 zasad zdrowego żywienia
Te domowe aktywności pomogą Ci szybko spalić kalorie!

Zdrowy kręgosłup - oto ćwiczenia, które pomogą. Wypróbuj!

Naturalne afrodyzjaki dla kobiet i mężczyzn, które na pewno masz w swojej kuchni [ZDJĘCIA]

Te witaminy i mikroelementy wzmocnią twój organizm [ZDJĘCIA]

Nie chcesz zachorować na raka? Oto 6 najważniejszych zasad diety

Lista domowych czynności, które poprawiają zdrowie i urodę
ZOBACZ TAKŻE: Burza podczas szczytu UE w sprawie uchodźców

(Źródło: Agencja Informacyjna Polska Press)

Komentarze

Dodajesz komentarz jako: Gość

Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

Liczba znaków do wpisania:

zaloguj się

Zapytaj lekarza

1 3 4 5 ... 28 »
28 stycznia

Światowy Dzień Trędowatych

zobacz więcej »