Omega Olkusz w czołówce Grand Prix Małopolski

Młodzi pływacy Omegi Olkusz znaleźli się w czołówce Grand Prix Małopolski. Zawody w Bochni były także Pucharem Wszechstronności Stylowej.

W punktacji klubowej 13-latków Omega zajęła 3. miejsce (101 pkt), ustępując SMS Galicji Kraków (134) oraz Victorii Kozy (105). W klasyfikacji na najlepszych zawodników (pod uwagę brano 5 wyników) w tej kategorii wiekowej dwoje pływaków z Olkusza uplasowało się w czołowej trójce.

Wśród chłopców drugą lokatę wywalczył Mikołaj Synowiec (przegrał tylko z Mikołajem Koziełem z Unii Oświęcim). Zwyciężył na 200 m stylem zmiennym (czas: 2.25,10 min), był 2. na 100 m motylkowym (1.08,13), 3. ma 100 m grzbietowym (1.09,60) oraz 3. na 100 m dowolnym (1.01,15).

W gronie 13-latek Emilia Kowal zajęła w rankingu 3. miejsce (triumfowała Wiktora Król z Galicji). Trzykrotnie zajęła medalową pozycję: wygrała na 100 m stylem klasycznym (1.22,41), była 2. na 100 m grzbietowym (1.14,17) i 3. na 100 m dowolnym (1.05,27).