Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

Operetka w Andrychowie

GM
- Kulturalna Złota Jesień w Andrychowie to hasło w którym zamyka się kilka imprez organizowanych przez nas w październiku. Dzięki odpowiedniemu nagłośnieniu mieliśmy przez cały czas wspaniałą frekwencję - mówi Marianna Żmija, szefowa Miejskiego Domu Kultury.

Sala pękała w szwach

   Występ artystów Operetki Śląskiej był ostatnim akcentem tegorocznej kulturalnej "Złotej Jesieni". Choć kolejny cykl imprez pod tym hasłem odbędzie się dopiero za rok, nie oznacza to jednak, że tej jesień andrychowskie Centrum Kultury i Wypoczynku wspólnie z Miejskim Domem Kultury zawieszają działalność. Wręcz przeciwnie.
   Rekord padł w minioną niedzielę, kiedy odbywała się impreza z okazji 237 rocznicy nadania Andrychowowi praw miejskich. Głównym punktem wieczoru było przedstawienie operetki "Zemsta nietoperza" w wykonaniu artystów Opery Śląskiej. Sala kameralna MDK pękała w szwach. Operetkę - choć w nieco skróconym programie - obejrzało około 500 osób. Nic dziwnego - operetka gości w Andrychowie niezwykle rzadko. Ostatnio - kilkanaście lat temu.
   Oprócz operetki w ramach "Złotej Jesieni" zorganizowano także m. in. wystawę, trzy koncerty muzyki poważnej, dyskotekę oraz projekcje filmów. - Co ważne, organizację tego cyklu sfinasowano dzięki pomocy naszych wiernych i oddanych sponsorów - podkreśla szefowa MDK.
   Teraz w MKD odbywać się będą kolejne imprezy. Już wkrótce rozpocznie się jedna ze sztandarowych kulturalnych imprez Andrychowa - ogólnopolski Przegląd Piosenki Turystycznej i Poetyckiej "Piostur Gorol Song" (19-21 listopada).
   (GM)

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!
Wróć na dziennikpolski24.pl Dziennik Polski