Order Odrodzenia Polski dla ks. prof. Mareckiego [ZDJĘCIA,...

Order Odrodzenia Polski dla ks. prof. Mareckiego [ZDJĘCIA, WIDEO]

Marzena Rogozik

Aktualizacja:

Dziennik Polski 24

Order Odrodzenia Polski dla ks. prof. Mareckiego [ZDJĘCIA, WIDEO]
1/22
przejdź do galerii

©Fot. Adam Wojnar

W 60. urodziny i 30. rocznicę pracy naukowej ks. prof. Józef Marecki z Uniwersytetu Papieskiego Jana Pawła II i pracownik Instytutu Pamięci Narodowej został odznaczony Orderem Odrodzenia Polski za zasługi w upowszechnianiu wiedzy o najnowszej historii Polski i osiągnięcia w pracy naukowo-dydaktycznej.
Honorowy order wczoraj podczas inauguracji konferencji „Krajobraz i dziedzictwo kulturowe Europy” wręczył mu wiceprezes Rady Ministrów, minister nauki i szkolnictwa wyższego Jarosław Gowin.- Jego dorobek i wkład w rozwój polskiej nauki, w obszarze nauk humanistycznych jest nie do przecenienia - powiedział minister Gowin. Ks. prof. Marecki podziękował i zwrócił się z przesłaniem do młodych naukowców: - Warto jest ciężko pracować dla nauki, poświęcać się dla innych, mieć wokół siebie przyjaciół, ludzi dobrych, sprawdzonych - radził.

I z satysfakcją przyznał, że właśnie tacy gromadzili się wokół niego. Ks. Marecki, wybitny naukowiec specjalizujący się w historii najnowszej i archiwistyce, autor lub współautor blisko 60 książek, został także niedawno odznaczony Brązowym Medalem Jana Pawła II.W związku z ciszą wyborczą komentarze zostały wyłączone, zapraszamy z powrotem w niedzielę wieczorem.

Najnowsze wiadomości

Zobacz więcej

Najczęściej czytane

Polecamy

Wideo