Orlen Liga siatkarek. Polski Cukier Muszynianka przegrał z Atomem Treflem Sopot

W pierwszym meczu rywalizacji o 9. miejsce w Orlen Lidze siatkarek Polski Cukier Muszynianka przegrał na wyjeździe po tie-breaku z Atomem Treflem.

W pierwszej części od stanu 2:3 miejscowe zdobyły 7 kolejnych punktów i nie dały się już dogonić. O losach drugiej partii też rozstrzygnęła 7-punktowa seria, tym razem muszynianek - od 10:8 do 10:15. Zwrot akcji był za to trzecim secie. Miejscowe odskoczyły na 8:3, ale dzięki świetnej grze Natasy Cikiriz wkrótce był remis 9:9. Następnie przyjezdne od wyniku 12:14 odskoczyły na 12:19, zaś prym wiodła Maja Savić (m.in. 19. punkt zdobyła asem). W kolejnej części "Atomówki" nie roztrwoniły przewagi: 9:4, 14:16, 20:15.

Emocji nie zabrakło w tie-breaku, który świetnie ułożył się dla miejscowych. Prowadziły 3:0, 6:2. Muszynianki zdobyły się na zryw, doprowadzając do wyrównania - 7:7 po ataku Savić. To jednak był ostatni remis w tym spotkaniu. W drugiej części seta to sopocianki miały przewagę, a od stanu 12:11 nie straciły już punktu, skutecznie kończąc trzy ataki.

W ekipie Atomu Trefla najwięcej punktów - po 13 - zdobyły Karolina Goliat i Monika Fedusio (MVP meczu). Dla muszynianek 17 "oczek" wywalczyła Cikiriz.

Na tym etapie rywalizacja toczy się w dwumeczu. Jeśli Polski Cukier w rewanżu u siebie wygra 3:0 lub 3:1, to zajmie 9. miejsce. W przypadku wygranej 3:2, triumfatora wyłoni tzw. złoty set.

Atom Trefl Sopot - Polski Cukier Muszynianka 3:2 (25:15, 18:25, 15:25, 25:19, 15:11)
Atom Trefl:
Mielczarek, Gajewska, Goliat, Alicja Wójcik, Fedusio, J. Łukasik, Kulig (libero) oraz M. Łukasik, Szczyrba, Miras, Bodasińska (libero), Skorupa.

Polski Cukier Muszynianka: Wilk, Aleksandra Wójcik, Cvetanović, Cikiriz, Sosnowska, Savić, Medyńska (libero) oraz Grejman, Wawrzyniak, Pasznik, Szabo, Sredić.

Sędziowali: Marcin Włodarczyk i Grzegorz Sołtysiak.

Materiał oryginalny: Orlen Liga siatkarek. Polski Cukier Muszynianka przegrał z Atomem Treflem Sopot - Gazeta Krakowska