Orzeł potrafi odrabiać straty

W takich okolicznościach Piotr Gołdowski zdobył bramkę dla Orła
W takich okolicznościach Piotr Gołdowski zdobył bramkę dla Orła fot. Jerzy Zaborski
OŚWIĘCIM. W kolejnym meczu zawodnicy drużyny z Ryczowa jako pierwsi stracili gola. Tym razem zremisowali.

Nadwiślanin Gromiec - Orzeł Ryczów 1:1 (0:0)

Bramki: 1:0 Szlęzak 70 karny, 1:1 Gołdowski 83.

Nadwiślanin: Księżarczyk - Augustyn (60 M. Pactwa), Waligóra, Zajas, Zejma - Nędza, Kaczmarczyk, Jamróz [74], Szlęzak, Adamczyk - Palka (80 Kaszuba).

Orzeł: Świergosz - Pluta (70 Jędrzejczyk), Matejko (35 Czerwiec), Żuraw, Włosiak - Szymula (46 Lisowski), Lukjanec (65 Połtawec), Ł. Chlebicki, Zębala, Gołodowski - Drobniak.

Sędziował: Szymon Krawczyk (Oświęcim).

Widzów: 170.

W spotkaniu ekip z czołówki walki nie brakowało. Jednak okazji bramkowych nie było zbyt wiele. Po zmianie stron kapitalnym strzałem popisał się Jamróz, lecz Świergosz nie dał się zaskoczyć (55 min). Później, po rzucie wolnym i główce Waligóry, piłka odbiła się od słupka. Z kolei po faulu Żurawia na Zejmie karnego wykorzystał Szlęzak i było 1:0.

Chwilę później, w ciągu minuty, Jamróz ujrzał dwie żółte kartki i gospodarze w końcówce musieli się skupić na obronie prowadzenia. Nie zdołali go utrzymać, bo Gołdowski, podchodząc Księżarczyka z prawej strony, trafił w dalszy róg.

Gospodarze kontrowali, mieli szanse po stałych fragmentach. Po rzucie wolnym minimalnie chybił Szlęzak. Jednak w końcówce to goście byli bliscy przechylenia szali na swoją korzyść. Szczęścia zabrakło Połtawcowi i Zębali, którym z bliska nie udało się pokonać Księżarczyka.

Jerzy Zaborski

Niwa Nowa Wieś - Górnik Libiąż 5:0 (4:0)

Bramki: 1:0 Piskorek 15, 2:0 A. Żmuda 32, 3:0 Klimczyński 34, 4:0 Piskorek 38, 5:0 K. Żmuda 88.

Niwa: Gacur - Zięba, Stawowczyk, Góral, Sordyl (46 Deska) - Makowski, K. Żmuda, Merta, Klimczyński - A. Żmuda, Piskorek (70 Michałowski).

Górnik: Smok (75 Dębski) - Patyk (50 Domagała), Kułaga (60 Kania), Wojtaczka, Szczurek - Lickiewicz, Wilczak, Lewarczyk, Policht - Żegleń, Pawlak.

Sędziował: Michał Kudela (Wadowice).

Widzów: 100.

Po dośrodkowaniu z rzutu rożnego Piskorek strzałem głową pokonał Smoka. Potem, po prostopadłym podaniu, Adam Żmuda wygrał pojedynek z libiąskim bramkarzem. Z kolei Klimczyński w tempo wybiegł do zagrania za plecy obrońców i lobem z 30 m zaskoczył Smoka. Mecz został rozstrzygnięty.

(ZAB)

KS Chełmek - Victoria Zalas 6:1 (4:0)

Bramki: 1:0 Kantek 9 karny, 2:0 Kaczor 30, 3:0 Kaczor 35, 4:0 Chylaszek 44, 5:0 Kustra 48, 5:1 Mucha 51, 6:1 Kustra 56 karny.

Chełmek: Żołneczko - Kumanek, Kulig, Sidor, Domżał (75 Cieśla) - Pik, Chylaszek (75 Bloch), Kantek (66 Cieciera), Kaczor - Kustra (81 Kępka), Mika.

Victoria: Kapusta (46 Skotniczny) - D. Dudek (46 Cyganik), M. Dudek (73 Podgórski), Siuda, Milewicz - Tataruch, Klita, Mucha, Kanclerz - J. Wyrwik (46 Kwoka), Chlipała.

Sędziował: Piotr Guzdek (Wadowice).

Widzów: 80.

(ZAB)

Brzezina Osiek - Zagórzanka 2:1 (1:0)

Bramki: 1:0 Dubiel 32. 2:0 Dubiel 50, 2:1 Prażmowski 75.

Brzezina: Kulczyk - Buczek, Majcherek, M. Szczepaniak, Rogala (62 Kozioł) - Ł. Szczepaniak, Borowczyk, Ochman (68 M. Gros), Wójcik (53 Frej) - Tomala (84 Zygmunt), Dubiel.

Zagórzanka: Madeja - Pieczka, Prażmowski, Bujakiewicz, Radosz - Psioda, Glistak, Krawczyk, Woźniak (80 Kominiak) - Sabuda (70 Bogacz), Biesek.

Sędziował: Paweł Krasa (Wadowice). Widzów: 150.

Okrasą meczu było pierwsze trafienie Dubiela, zdobyte przewrotką z 11 metrów. Później ten sam zawodnik wykończył akcję Borowczyka i było 2:0. Kontaktowego gola, po rzucie rożnym, zdobył Prażmowski. Na więcej przyjezdnych nie było jednak stać.

(ZAB)

Kalwarianka - Jawiszowice 0:6 (0:5)

Bramki: 0:1 Wójcik 11, 0:2 Herman 21 karny, 0:3 Herman 33, 0:4 Korczyk 35, 0:5 Juszczyk 44, 0:6 Brańka 86.

Kalwarianka: Wypiór - Węgiel, Dudała, Curzydło, A. Rusin - Pakosz, Ryszawy (80 Judym), Dybek, M. Rusin (68 Gawron) - Daniel, Fall.

Jawiszowice: Tlałka - Karpiel, Bidziński, Nalepa, Kajor - Juszczyk (77 Brańka), Kabara (62 Szymonik), Herman, Wójcik (67 Wesiecki) - Bartula, Korczyk.

Sędziował: Michał Gębala (Libiąż). Widzów: 30.

Goście dominowali, o czym świadczy także wynik. Ostre strzelanie rozpoczął Wójcik uderzeniem zza pola karnego. Miejscowi grali niefrasobliwie w obronie i rozdawali „prezenty”, co kończyło się kolejnymi golami. Nie mieli okazji nawet na honorową bramkę.

(ŻUK)

Halniak Maków Podhalański - Tempo Białka 1:2 (1:2)

Bramki: 0:1 Goryl 10, 1:1 J. Bobek 15, 1:2 Szymoniak 23.

Halniak: Korczak - Gruca, Kaczmarczyk, Malina (53 Pająk), Pęczek - Sobala (82 Tkaczenko), Kozieł, Musiał, Łukawski (61 Furman) - Bagnicki, J. Bobek.

Tempo: Kłapyta - Bielarz, Mentel, Marek, Woźny - Balcer (67 Drobny), Pacyga, Raczek, Korba (85 Ficek) - Goryl, Szymoniak.

Sędziował: Bartłomiej Noga (Wadowice). Widzów: 300.

Wychowankowie Halniaka przesądzili o jego porażce. W 10 min Goryl znalazł się w sytuacji sam na sam i dobił swój strzał. Gospodarze szybko wyrównali, za sprawą uderzenia J. Bobka ze środka pola karnego. Dwie minuty później arbiter podyktował rzut karany za zagranie ręką przez Pęczka. Strzał Goryla obronił jednak Korczak. W 23 min Szymoniak wykorzystał centrę ze skrzydła i wolejem ustalił wynik.

(ŻUK)

Garbarz Zembrzyce - Dąb Paszkówka 2:1 (0:0)

Bramki: 1:0 S. Puda 52, 1:1 Żurek 70, 2:1 Talaga 89.

Garbarz: Bruzda - Abubakar, Sałapatek, Gajewski Oladoja - Talaga, Bańdura (60 Harańczyk), Mitka (80 Kania), Marek - S. Puda, Balogun (30 Pęczek).

Dąb: Cichoń - Graca (54 Rzeszutko), Kubik, Feluś, Dominik - Wołczyk, Kuziel, Wyroba, Kowalówka - Sekuła (90+5 Żurek), Smajek.

Sędziował: M. Fila (Wadowice). Widzów: 50.

Mecz trwał… 113 minut. Sędzia musiał bowiem przerwać grę na 23 minuty po starciu Dominika z Bańdurą. Zawodnik gości uderzył w szczękę piłkarza gospodarzy, który musiał zostać odwieziony do szpitala. Czekano na karetkę, która w przerwie zawiozła do szpitala Baloguna z urazem kolana.

(ŻUK)

Żarki - Cedron Brody 1:5 (0:2)

Bramki: 0:1 Klimas 8, 0:2 Ziaja 27, 1:2 Gucik 55, 1:3 Boczkaja 73, 1:4 Kryjak 75, 1:5 Ziaja 86.

Żarki: Pędziałek - Szafran, K. Jesionowski, R. Jesionowski, Hejnowski (43 Gregorczyk) - Gucik, Przebinda, Nędza [20], Osadziński - Kurzak, Kosowski (65 Rubacha).

Cedron: Szuba - Dobisz, Stanisławczyk, Wyka, Klimas - Nowaczkiewicz (60 Kołodziej), Bogacz (83 Płaczek), Paździorko, Kryjak (85 Krus) - Ziaja, Boczkaja.

Sędziował: Marcin Kusak (Oświęcim). Widzów: 150.

W 80 min Kurzak przestrzelił karnego. - Zagraliśmy słaby mecz - przyznał Zdzisław Bębenek, prezes Żarek.