Orzeł Przeworsk - MOSiR Bochnia. Bochnianie zobaczyli Orła cień

Roman Kieroński
II liga piłkarzy ręcznych. Odmłodzony zespół MOSiR-u Bochnia po dobrym spotkaniu zgarnął w Przeworsku całą pulę.

Orzeł Przeworsk - MOSiR Bochnia 21:31 (13:18)
Bramki: Konrad Sołek 5, Kozdroń 4, Kuras 3, Rybak 3, Gancarz 2, Górski 2, Krzysztof Sołek 1, Leja 1 - Imiołek 8, Urbanowicz 4, Zubik 3, Bujak 3, M. Dobrzański 3, Janas 3, Pamuła 2, Gabiga 2, Orzechowski 1, Jewiarz 1, Stopczyński 1.

Po golu Konrada Sołka gospodarze objęli prowadzenie. W kolejnych minutach padały bramka za bramkę i do 11 minuty utrzymywał się remis. Prowadzenie 6:5 dał bochnianom z karnego Imiołek. Kolejne gole dla MOSiR zdobyli Zubik i Orzechowski, ale po serii błędów gości rywale w 15 minucie doprowadzili do stanu 8:8. Kolejne minuty należały już do bochnian. Po karnym Imiołka, bramkach Janasa, Gabigi i Pamuły przyjezdni do przerwy zapewnili sobie przewagę 5 trafień.

Po wznowieniu gry w drugiej połowie debiutujący w seniorskim zespole Michał Dobrzański dwukrotnie skutecznie zakończył szybki atak. Po kolejnym karnym Imiołka goście prowadzili aż 21:13. W tym momencie z Orła uszło powietrze. Goście panowali na boisku, a ich trener mógł dać szansę gry kolejnym, obok Dobrzańskiego, młodym wychowankom: Orzechowskiemu i Stopczyńskiemu. Ci też nie sprawili mu zawodu.

- Kluczem do zwycięstwa była dobra gra w defensywie. Dzięki temu mogliśmy zdobywać gole także z kontr. Najbardziej cieszy mnie równa gra praktycznie wszystkich zawodników - powiedział trener Marcin Bożek.