Osłabieni tarnowianie tylko za Włókniarzem

Piotr Pietras
Żużel. Zespół Grupy Azoty Unii Tarnów rozpoczął rywalizację w tegorocznej edycji Młodzieżowych Drużynowych Mistrzostw Polski. W pierwszej rundzie eliminacji w grupie II, na torze w Lublinie, „Jaskółki” zajęły drugie miejsce.

Najlepszym zawodnikiem turnieju w Lublinie był tarnowianin Mateusz Borowicz, który jako jedyny zakończył rywalizację z kompletem punktów.

– Początkowo miałem problemy na starcie i musiałem nadrabiać straty na dystansie. W kolejnych wyścigach spisywałem się już zdecydowanie lepiej. W osiągnięciu dobrego wyniku pomogła mi trochę znajomość lubelskiego toru, gdyż dwa lata temu startowałem w zespole z __Lublina – stwierdził Borowicz.

Pozostali zawodnicy „Jaskółek” spisali się słabo. Damian Dąbrowski w czasie całych zawodów pokonał tylko jednego rywala. W 8. biegu przyjechał na metę przed wychowankiem Unii Tarnów, startującym obecnie w drużynie KMŻ-u Lublin, Arkadiuszem Madejem. Podobnym „wyczynem” popisał się Dawid Matura, który w 17. wyścigu wygrał z reprezentantem Wandy Kraków Pawłem Parysem.

Warto podkreślić, że w przeciwieństwie do zespołu z Częstochowy, który, startując w najmocniejszym składzie, pewnie wygrał turniej w Lublinie, drużyna „Jaskółek” wystąpiła bez swoich dwóch czołowych juniorów Kacpra Gomólskiego oraz kontuzjowanego Ernesta Kozy.

Zespół KMŻ-u Lublin zgłosili do zawodów tylko dwóch zawodników, dlatego nie został sklasyfikowany w turnieju.

Kolejne turnieje eliminacyjne w grupie II odbędą się 24 czerwca w Krośnie, 15 lipca w Tarnowie i 22.7 w Rybniku. Do półfinałów awansuje pięć najlepszych drużyn.

Wyniki: 1. SCKM Włókniarz Częstochowa 29 pkt – Malczewski 11, Czaja 11, Łęgowik 7, 2. Grupa Azoty Unia Tarnów 20 – Borowicz 12 (3,3,3,3), Dąbrowski 4 (0,3,1,0), Matura 4 (1,1,0,2), 3–4. PGE Marma Rzeszów 19 – Rempała 6, Gaschka 6, Cyło 3, Bassara 4, 3–4. ŻKS ROW Rybnik 19 – Woryna 9, K. Wieczorek 7, Chmiel 3, 5. KSM Krosno 13 – M. Wieczorek 9, Portas 4, Kołacki ns. 6. Speedway Wanda Instal Kraków 9 – Parys 7, Wolniewiński 2, Rybak ns. Niesklasyfikowany KMŻ Lublin 12 – Madej 9, Nowiński 3.