Ósma wygrana Pałacu

STM
W rozegranym po tygodniowej przerwie kolejnym meczu o wejście do pierwszej ligi koszykówki kobiet, zespół MKS Pałac Młodzieży Tarnów podejmował we własnej hali Gracza Starachowice.

O wejście do I ligi koszykówki kobiet

Prowadzone przez trenera Mariusza Siedlika tarnowianki odniosły ósme zwycięstwo, umacniając się tym samym na pierwszym miejscu w tabeli.
   MKS Pałac Młodzieży Tarnów - Gracz Starachowice 88-75 (25-14, 16-19, 24-19, 23-23). MKS PM: Agnieszka Kułaga 34, Jolanta Filipek 15, Sylwia Książek 14, Wioletta Żaba 10, Iwona Strojek 4 - Magdalena Pałucka 8, Joanna Romerowicz 2, Alina Kłosowicz 1. Gracz: Katarzyna Oleksińska 21, Katarzyna Żurowska 13, Katarzyna Pijanowska 11, Katarzyna Fogiel 7, Katarzyna Kaniewska 7 - Iga Niekłan 6, Iwona Aderek 2, Katarzyna Trześniewska 2, Elżbieta Sarzyńska 0.
   Początkowe minuty przebiegały pod znakiem wyrównanej gry i w 3 min notowano wynik 6-4. Minutę później po "trójce" Jolanty Filipek było 9-4, a w 5 min dzięki pięciu z rzędu punktom Sylwii Książek przewaga tarnowianek wzrosła do 10 "oczek" (16-6). Między siódmą, a dziewiątą minutą gospodynie zdobyły sześć punktów nie tracąc żadnego, doprowadzając do stanu 25-14. W 15 min starachowiczankom udało się zmniejszyć dystans do sześciu "oczek" (30-24), a w kolejnych minutach oba zespoły zdobywały punkty seriami. W 17 min po pięciu kolejnych punktach Agnieszki Kułagi na tablicy pojawił się więc rezultat 37-24, już minutę później Pałac wygrywał jednak tylko 37-31. Do przerwy podopieczne trenera Siedlika prowadziły zaś 41-33.
   Druga połowa rozpoczęła się od czterech punktów przyjezdnych (41-37 w 21 min). W 23 min było już jednak 46-37, a po kolejnych dwóch minutach tarnowianki powiększyły swą przewagę do 11 pkt. (52-41). W 28 min starachowiczanki ponownie doszły wpradzie gospodynie na 5 "oczek" (53-48), ale udane akcje Agnieszki Kułagi, Iwony Strojek i Sylwii Książek spowodowały, że przed ostatnią kwartą Pałac prowadził 65-52. W ostatniej "ćwiartce" bardzo długo utrzymywało się ponad dziesięciopunktowe prowadzenie tarnowianek i dopiero w 37 min przyjezdnym udało się doprowadzić do wyniku 77-68. Riposta gospodyń była jednak bardzo szybka i na początku ostatniej minuty po punktach Jolanty Filipek oraz Agnieszki Kułagi notowano rezultat 86-70, co przesądziło o wygranej Pałacu. (STM)