Osobiście po osobisty

JA
Udostępnij:
Do końca bieżącego kwartału ubiegający się o nowe dowody osobiste mogą mieć trudności z terminem wydania dokumentu. Problemy spowodowane są olbrzymią liczbą napływających wniosków: stało się to przyczyną awarii systemu komputerowego, odpowiedzialnego za transmisję danych. Informację na ten temat podało ostatnio Ministerstwo Spraw Wewnętrznych i Administracji.

   Pracownicy Wydziału Spraw Obywatelskich Urzędu Miasta i Gminy w Myślenicach starają się informować składających wnioski petentów o problemach technicznych i z góry proponują późniejszy termin odbioru dowodu. Warto przypomnieć, że ustalony został centralnie harmonogram wymiany dowodów osobistych na nowe. Decydująca jest data wydania starego dokumentu. Do 31 marca br. wymienić dowód muszą posiadacze dokumentów z lat 1962-72, do końca roku mają czas osoby, które otrzymały je w latach 1973-80, w 2005 r. te z lat 1981-91, w 2006 - z 1992-1995, zaś w 2007 - z 1996-2000.
   W celu wyrobienia nowego dowodu należy złożyć wypełniony i podpisany wniosek w Urzędzie Miasta i Gminy (pok. nr 28 lub 29). Do wniosku muszą być dołączone dwie aktualne fotografie o wymiarach 35 x 45 mm, dowód uiszczenia w kasie UMiG lub za pomocą rachunku bankowego opłaty za wydanie dowodu, skrócony akt urodzenia (dotyczy to osób stanu wolnego, urodzonych poza gminą Myślenice), skrócony akt małżeństwa (osoby, które zawarły związek małżeński poza gminą Myślenice).
   Za wydanie nowego dowodu osobistego pobierana jest opłata w wysokości 30 zł. Nie obowiązuje ona osób, ubiegających się o wymianę z powodu wady technicznej dokumentu, administracyjnej zmiany nazwy miejscowości, ulicy lub numeru domu, a także od tych, którzy utracili dowód wskutek klęski żywiołowej, przebywają w domu opieki społecznej lub korzystają z pomocy społecznej w formie zasiłków stałych.
   Wszelkich informacji udzielają pracownicy Wydziału Spraw Obywatelskich i Społecznych UMiG. Tel. 272-09-60 i 274-17-41 wew. 131, 132 i 133.
(JA)

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na Twitterze!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na Twiterze!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Wideo

Komentarze

Komentowanie zostało tymczasowo wyłączone.

Podaj powód zgłoszenia

Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu.
Przejdź na stronę główną Dziennik Polski
Dodaj ogłoszenie