Osobowość

Redakcja
Udostępnij:
Trzecia edycja naszego plebiscytu na Osobowość Ziemi Myślenickiej coraz bardziej się rozkręca. Dostajemy od Państwa wiele kuponów i niektóre nazwiska już zaczynają zdobywać przewagę. Trudno jednak wskazać jednego faworyta.

Ziemi Myślenickiej 2003

Trzecia edycja naszego plebiscytu na Osobowość Ziemi Myślenickiej coraz bardziej się rozkręca. Dostajemy od Państwa wiele kuponów i niektóre nazwiska już zaczynają zdobywać przewagę. Trudno jednak wskazać jednego faworyta.

Jak zwykle prosimy o wypełnianie wszystkich trzech miejsc, bo każde z nich jest punktowane. Przypominamy, że ostatnie kupony będziemy przyjmować pod koniec lutego.

Bogna Becker

   Z powodzeniem wielokrotnie organizowała wystawy tzw. sztuki wysokiej. Inicjowała też współpracę z krakowskim Festiwalem Kultury Żydowskiej.

Franciszek Bieniek

   Kapelmistrz orkiestry dętej "Orzeł" w Trzebuni. Udanie kontynuuje tradycje rodzinne.

Beata Bodzioch

   Aktualna mistrzyni Polski juniorów na dystansach 3000 i 10 000 metrów. Ciężko trenując i uprawiając sport, potrafi pogodzić go nie tylko z zainteresowaniami (rysunek), ale także z nauką.

Irena Bubula

   Trenerka II klasy narciarstwa biegowego w LKS Wiśniowa, gdzie jest teraz prezesem, kontynuując tradycje zmarłego męża Kazimierza.

Andrzej Burzawa

   Pomysłodawca i inicjator akcji "Krew darem ratowników dla dzieci poszkodowanych w wypadkach". Z wielką konsekwencją i niemalejącym zapałem mobilizuje strażacką brać do honorowego oddawania krwi.

Stanisław Cichoń

   Organizator Turnieju Wiedzy Krajoznawczej o Ziemi Myślenickiej i Małopolsce. Kibice piłkarscy i siatkarscy w Myślenicach znają go z roli spikera.

Ks. Wiesław Cygan

   Proboszcz parafii w Raciechowicach. Wiosną poprzedniego roku przeprowadził remont zabytkowego kościoła. Zwraca uwagę jego działalność nie tylko duszpasterska.

Maria Dudzik

   Dyrektorka Zespołu Szkół w Czasławiu, organizatorka publicznego liceum zaocznego dla dorosłych. Na plus można zaliczyć kompletną wymianę stolarki okiennej w szkole.

Anna Dziedzic

   Przewodnicząca zarządu Młodzieżowej Rady Powiatu Myślenickiego, gospodyni powiatowego "Klubu 8".

Józef Kaczor

   Głogoczowski miłośnik i orędownik królewskiej gry w szachy. Prowadzi działające przy Wiejskim Ośrodku Kultury w Głogoczowie kółko szachowe.

Barbara Kalinowska

   Bardzo przychylna ciekawym inicjatywom, jak choćby prowadzonemu w galerii przez Rafała Zalubowskiego kursowi rysunku.

Ewa Kapelska-Słysz

   Twórczyni scholi "Angeli" z Sieprawia, do której należy 15-osobowa grupa gimnazjalistów i licealistów z sieprawskiej gminy.

Antoni Kasprzycki

   Jesienią ub. roku wraz z żoną Grażyną otworzył prywatne Liceum Ogólnokształcące dla pracujących w Wiśniowej, a w grudniu 2003 r. w jego domu w Porębie zainaugurował swoją działalność pierwszy na terenie powiatu myślenickiego Rodzinny Dom Dziecka.

Elżbieta Kautsch

   Polonistka, absolwentka Uniwersytetu Jagiellońskiego, która tworząc w 2001 r. Społeczny Komitet Opieki nad Zabytkami Dobczyc, została jego szefem.

Danuta

Kostowal-Suwaj

   Nauczycielka w klasie integracyjnej w Szkole Podstawowej w Sułkowicach, poprzednio zastępca dyrektora. W ramach stowarzyszenia "Kolonia" prowadzi grupę wolontariatu.

Stanisław Lampa

   Mieszka w Krakowie, ale sercem związany ze swoją miejscowością rodzinną - Lipnikiem, w której był kiedyś wójtem.

o. Józef Mońko

   To on we współpracy z Andrzejem Jędryskiem i o. Patrykiem Jankiewiczem zajmuje się rozwojem dziecięcej orkiestry dętej.

Andrzej Padlikowski

   Od 1998 roku wójt Pcimia. Za jego kadencji Pcim wzbogacił się o zmodernizowany system wodociągowy, dwie sale gimnastyczne w Stróży i Pcimiu Suchej.

Władysław

Piątkowski

   Niestrudzenie trwa przy piłce ręcznej i swoich zawodniczkach, które w minionym roku po raz pierwszy w historii wprowadził do ekstraklasy.

Ks. Robert Pietrzyk

   Znany jako organizator życia kulturalnego w Dobczycach, w minionym roku ściągnął m.in. Arkę Noego.

Joanna

Podoba-Mirek

   Siatkarka, wychowanka Dalinu. W wywiadach wielokrotnie podkreśla swój myślenicki rodowód.

Adam Polanowski

   Emerytowany nauczyciel WF. Założyciel Stowarzyszenia Inicjatyw Obywatelskich z siedzibą w Trzemeśni, które wspiera inicjatywy obywateli pięciu sołectw: Trzemeśnia, Łęki, Poręba, Zasań i Bulina. Jest przewodniczącym Komitetu Budowy Gazociągu w Trzemeśni.

Jacek Pucz

   Chirurg na oddziale chirurgii Szpitala Powiatowego w Myślenicach. Wykonał tysiące udanych operacji. W tym bodaj najbardziej spektakularną: przyszycie ręki odciętej przez piłę mechaniczną (2001).

Krystyna Stolarska

   Ponad 10 lat temu przyjechała do Harbutowic, do tamtejszego Domu Pomocy Społecznej, na trzy miesiące, żeby zdobyć praktykę. Od tego czasu jest niezmiennie dyrektorem placówki. Spokojna i wyrozumiała dla swoich podopiecznych.

Katarzyna Tondera

   Najmłodsza obecnie siatkarka I-ligowego Dalinu Myślenice oraz jedyna w składzie zespołu wychowanka myślenickiego klubu. Bardzo wszechstronna. Utalentowana i ambitna.

Anna Waligóra

   Od pięciu lat mieszkanka Sierakowa koło Dobczyc. Założycielka filii Fundacji "Bariery". Wielka orędowniczka niesienia wszelkiej możliwej pomocy osobom niepełnosprawnym.

Janusz Wątor

   Jeden z bardziej znanych rzeźbiarzy młodego pokolenia. Wywodzi się z Pcimia. Jest znany nie tylko w Krakowie, ale również w… Europie - Szwajcarii czy Holandii.

Elżbieta Wojtan

   Przykład tego, jak zaczynając karierę w resorcie oświaty można awansować od nauczyciela języka polskiego, poprzez dyrektora Szkoły Podstawowej (numer 1 im. Króla Kazimierza Wielkiego w Lubniu), na dyrektora gimnazjum.

Rafał Zalubowski

   Pomysłodawca, główny animator oraz prowadzący pierwsze profesjonalne warsztaty rysunku w Galerii Sztuki Współczesnej w Myślenicach. Pomysłodawca myślenickich wykładów z historii sztuki.

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na Twitterze!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na Twiterze!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Wojna na Ukrainie to wyzwanie dla całej branży IT, opinia eksperta

Wideo

Komentarze

Komentowanie zostało tymczasowo wyłączone.

Podaj powód zgłoszenia

Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu.
Przejdź na stronę główną Dziennik Polski
Dodaj ogłoszenie