Ostre strzelanie Realu i męczarnie Barcelony

(FIL)
Hiszpania. Real Madryt rozgromił u siebie Rayo Vallecano 5:1 i umocnił swą pozycję lidera tabeli. Wynik meczu ustalił Cristiano Ronaldo (ponadto zaliczył dwie asysty).

As "Królewskich" strzelił już 18. gola w tym sezonie ligowym. Real w 11 pierwszych kolejkach zdobył aż 42 bramki, wyrównując rekord klubu z sezonu 1950/51.

W bramce madryckiej drużyny stał tym razem Keylor Navas.

Radość ze zwycięstwa przytłumiła informacja, jaka dotarła z Meksyku, gdzie w jego stolicy zmarł syn legendy Realu - Hugo Sancheza. 30-letni Portugal zatruł się gazem w mieszkaniu.

Barcelona z trudem wygrała na boisku Almerii 2:1. Przegrywała do 73 minuty. W końcówce meczu gole dla niej zdobyli Neymar i Jordi Alba. Ten pierwszy i autor obu asyst Luis Suarez weszli na boisko dopiero po przerwie. Suarez i (dwa razy) Lionel Messi trafili w poprzeczkę.

W 11. kolejce zagrało trzech Polaków: Cezary Wilk (Deportivo) 85, a Przemysław Tytoń (Elche) i Grzegorz Krychowiak (Sevilla) po 90 minut. Ich drużyny zremisowały swoje spotkania. Ta ostatnia straciła gola po fatalnym błędzie bramkarza Beto.

Wyniki
Sevilla - Levante 1:1 (1:0), Vitolo 31 - Victor 80; Real M. - Rayo 5:1 (2:1), Bale 9, Ramos 40, Kroos 55, Benzema 69, Ronaldo 83 - Bueno 44; Celta - Granada 0:0; Almeria - Barcelona 1:2 (1:0), Bifouma 37 - Neymar 73, Alba 82; Cordoba - Deportivo 0:0; Getafe - Elche 0:0; Malaga - Eibar 2:1 (0:1), Juanmi 53, Amrabat 89 k. - Arrubarrena 42; Valencia - Athletic 0:0; Espanyol - Villarreal 1:1 (0:1), Colotto 90 - Gaspar 26. Po zamknięciu numeru: Sociedad - Atletico.