Ostre strzelanie w sparingowym meczu Garbarnia Kraków - Bruk Bet Termalica Nieciecza. Zobaczcie zdjęcia

Jerzy Filipiuk
14.01.2023, Kraków: sparing garbarnia Kraków - Bruk-Bet Termalica Nieciecza
14.01.2023, Kraków: sparing garbarnia Kraków - Bruk-Bet Termalica Nieciecza Joanna Urbaniec
W sobotnim sparingowym meczu piłkarskim, rozegranym na boisku treningowym ze sztuczną nawierzchnią Hutnika Kraków, Garbarnia Kraków przegrała z Bruk-Betem Termalicą Nieciecza 4:5.

Dla II-ligowych "Brązowych" był to pierwszy sprawdzian formy podczas przygotowań do rundy wiosennej, dla II-ligowych "Słoni" - już trzeci (11 stycznia 0:1 z Hutnikiem na wyjeździe i 13 stycznia 2:2 z Siarką Tarnobrzeg u siebie).

Mecz lepiej rozpoczęli garbarze: groźnie uderzył Jakub Karbownik, w poprzeczkę trafił Konrad Handzlik, potem Karbownik wykorzystał podanie Wojciecha Słomki, a Adam Żak rzut karny, podyktowany za faul na Cezarym Polaku.

Niecieczanie doprowadzili do remisu po podaniu Bartłomieja Kukułowicza i trafieniu Kacpra Karaska oraz rzucie karnym tego pierwszego. W końcówce pierwszej połowy na gole Daniela Pietraszkiewicza (po indywidualnej akcji byłego garbarza Bruno Wacławka) i Bartosza Farbiszewskiego rywale odpowiedziała bramką Żaka (po prostopadłym podaniu Słomki).

Po zmianie stron Mateusz Nowak niecelnie strzelił z bliskiej odległości. „Słonie" podwyższyły wynik po świetnym uderzeniu Pietraszkiewicza. W końcówce spotkania rozmiary porażki Garbarni zmniejszył Konrad Dziedzic z rzutu wolnego.

Krakowianie w zimowym okresie mają w planach jeszcze osiem sparingów; ich najbliższym rywalem będzie 21 stycznia III-ligowa Unia Tarnów. Niecieczanie 20 stycznia zmierzą się z ekstraklasową Koroną Kielce, a od 23 stycznia do 4 lutego będą przebywać na zgrupowaniu w Turcji, gdzie mają rozegrać trzy kolejne sparingi.

Garbarnia Kraków – Bruk-Bet Termalica Nieciecza 4:5 (3:4)
Bramki: 1:0 Karbownik 9, 2:0 Żak karny 15, 2:1 Karasek 20, 2:2 Kukułowicz 37 karny, 2:3 Pietraszkiewicz 38, 2:4 Farbiszewski 41, 3:4 Żak 45, 3:5 Pietraszkiewicz 58, 4:5 Dziedzic 83.
Garbarnia: I połowa: Bartusik - Warczak, Kardas, Nakrosius, Polak - Słomka, Tymosiak, Handzlik, Gądek, Karbownik – Żak; II połowa: Al-Ani - Purcha, Kardas (60 Warczak), Nakrosius (75 Kardas), Polak (75 Kuc) - Dziedzic, Nowak, Handzlik (Seweryn), Karbownik (60 Sutor), Marszalik - testowany.
Bruk-Bet Termalica: Pawluczenko - Błachewicz, Farbiszewski, Tekijaski, Kukułowicz (72 Cieśla) - Banasik (66 Kuchta), Hubinek, Karasek, Wacławek, Pietraszkiewicz (70 Gajda) - Matuszewski (46 Janczy).