Oświęcim. 22 finały i osiem medali Unii w pływackich MP 14-latków w Olsztynie

Jerzy Zaborski
Ekipa oświęcimskiej Unii miała powody do zadowolenia po mistrzostwach Polski 14-latków w Olsztynie. Fot. Zbiory Unii Oświęcim
Z ośmioma medalami wróciła Unia Oświęcim z letnich mistrzostw Polski 14-latków na długim basenie, które zostały rozegrane w Olsztynie.

- Nasz dorobek jest o cztery medale lepszy od tego z zimowych mistrzostw Polski które były na krótki basenie – zwraca uwagę Andrzej Brania, trener oświęcimskich pływaków.

Multimedalistą wśród oświęcimian został Michał Daszkiewicz, specjalizujący się w stylu dowolnym, który indywidualnie czterokrotnie stanął na podium, a dwa medale „dorzucił” w sztafetach. Do pełni szczęścia zabrakło mu złotego medalu w walce indywidualnej. Najbliżej jego zdobycia był w wyścigu na 200 m. Zajął drugie miejsce (1.59,47), ustępując tylko Jakubowi Jakimiakowi z Huraganu Międzyrzec Podlaski (1.59,45).

Srebrne „krążki” zdobył także na 400 m (4.13,44), a zwycięzca Konrad Zieliński z UKS 190 Łódź uzyskał wynik 4.09,67. Z kolei na 1500 m oświęcimianin uzyskał czas 16.58,71. Z kolei z brązowego medalu Michał Daszkiewicz cieszył się w wyścigu na 100 m (55.26).

- Na razie trudno jeszcze powiedzieć, czy specjalnością tego chłopca będzie styl dowolny, ale widać, że bardzo dobrze się w nim odnalazł – podkreśla Andrzej Brania, trener zespołu. - W innych stylach też dobrze się ściga. Może trochę ciężej przychodzi mu alka w stylu klasycznym. Za dwa lata będziemy mogli powiedzieć, w jakim stylu najlepiej się odnajdzie. Jest tytanem pracy.

Ze srebra cieszyła się też kraulistka Marta Klimek, w wyścigu na 200 m (2.08,75). Walkę o najwyższy stopień podium przegrała jednak zdecydowanie z Aleksandrą Knop z UKS 190 Łódź (2.02,37).

- Łącznie nasi zawodnicy startowali w wyścigach finałowych aż 22 razy, co dowodzi dobrze wykonanej pracy – cieszy się Marek Dorywalski, prezes oświęcimskich pływaków.

Pozostałe medale oświęcimianie zdobywali w sztafetach. Dwa razy na najwyższym stopniu stawali chłopcy; na 4x100 m (4.09,42) w składzie: Michał Daszkiewicz, Marcin Malarz, Jan Więzik, Dawid Danikiewicz. Wyprzedzili UKS G-8 Bielany Warszawa (8.28,62), a miejsce na najniższym stopniu podium przypadło w udziale Parkowi Wodnemu Tarnowskie Góry (8.31,54).

Oświęcimianie, w tym samym składzie, powtórzyli swój wyczyn na 4x100 m (3.50,38), wyprzedzając UKS G-8 Bielany Warszawa (3.53,99) i Wodnika Radom (3.55,22).

Z kolei brązowy medal na 4x100 m stylem dowolnym zdobyły dziewczęta (4.09,42), w składzie: Martyna Kuziów, Nikola Krawczyk, Zofia Wróbel, Marta Klimek. Wygrała Warta Poznań (4.05,28), a drugi był UKS 190 Łódź (4.06,87).

Oświęcimianie zajęli czwarte miejsce w klasyfikacji klubowej. Wygrała Galicja Kraków, a za nią na kolejnych stopniach podium uplasowały się UKS 190 Łódź i Muszelka Warszawa.

;#TOPSportowy24;nf[/a] - SPORTOWY PRZEGLĄD INTERNETU

Materiał oryginalny: Oświęcim. 22 finały i osiem medali Unii w pływackich MP 14-latków w Olsztynie - Gazeta Krakowska