Oświęcim. Cztery medale łyżwiarzy figurowych Unii w Cieszynie

Jerzy Zaborski
Elżbieta Gabryszak (z prawej) wraz z trenerką Iwoną Mydlarz-Chruścińską. Łyżwiarze figurowi Unii Oświęcim zdobyli cztery medale w mistrzostwach Polski młodzików i młodzieżowców, rozegranych w Cieszynie.
Z czterema medalami wróciła Unia Oświęcim z mistrzostw Polski młodzików i młodzieżowców w łyżwiarstwie figurowym, które zostały rozegrane w Cieszynie.

Wicemistrzostwo Polski wśród młodzieżowców zdobyła Elżbieta Gabryszak (103,74 pkt.), która przegrała tylko z Agatą Kryger z Axala Toruń (112, 46). - Torunianka była poza zasięgiem konkurencji _– przyznaje Iwona Mydlarz-Chruścińska, trener-koordynator oświęcimskich łyżwiarzy. - Nasza zawodniczka dokręca już potrójnego salchowa, ale w programie krótkim jeszcze się przewróciła. Jednak tym razem wyprzedziła warszawiankę Oliwię Rzepiel i inną toruniankę, Agnieszkę Rejment, z którymi przecież przegrała w grudniowych mistrzostwach Polski seniorów, rozgrywanych w ramach Turnieju Czterech Narodów w Trzińcu. Ela potwierdziła, że ma mocną drugą część sezonu, bo sięgnęła też po złote medale w mistrzostwach Polski juniorów i OOM –_ wylicza trenerka.

Wśród solistek startowała też druga oświęcimianka, Magdalena Zawadzka, zajmując 5. lokatę (93,97). - Startowała o dwie kategorie wyżej, ale dla niej była to nagroda za wcześniejszy udany występ w mistrzostwach novice – wspomina Chruścińska.- W Cieszynie skoczyła trzy podwójne axle, jeden w programie krótkim i dwa w dowolnym. Program dowolny Magdy został oceniony jako czwarty w rywalizacji, ale ostatecznie została sklasyfikowana „oczko” niżej. Miałam jednak powody do dumy – cieszy się trenerka Unii.

Pozostałe trofea padły udziałem podopiecznych Ewy Lofek, w młodszych kategoriach. W klasie srebrnej solistów ze złotego medalu cieszył się Krystian Tokarczyk (22,43). Identyczny sukces, ale w wśród solistów w klasie złotej zanotował Jakub Lofek (43,65).

Z kolei w solistkach w klasie złotej srebrny medal zdobyła Amelia Konik (39,33).

Miejsca innych oświęcimian:

solistki, klasa srebrna
: Inez Nosal – 6 (nota: 25,60); Alina Gimbiej – 7 (nota: 25,41); Joanna Śnieżek – 13 (nota: 23,70); Emilia Kiełbaśnik – 26 (nota: 18,61).

solistki, klasa złota: Nikola Adamczyk – 8 (nota: 34,53); Aleksandra Mędela – 15 (nota: 31,99); Karolina Zielke – 16 (nota: 30,66); tatiana Kasprzyk – 25 (nota: 26,68).

Materiał oryginalny: Oświęcim. Cztery medale łyżwiarzy figurowych Unii w Cieszynie - Gazeta Krakowska