Oświęcim. Międzynarodowe przetarcie żaków młodszych Unii w Gdańsku

Jerzy Zaborski
Żacy młodsi Unii Oświęcim po ceremonii zakończenia turnieju w Gdańsku.
Żacy młodsi Unii Oświęcim po ceremonii zakończenia turnieju w Gdańsku. fot. nadesłane
Żacy młodsi Unii zajęli drugie miejsce w finale międzynarodowego turnieju w Gdańsku. W finale przegrali z rosyjskim HK Svetlogorec 2:8.

- Wypada się tylko cieszyć, że nasza młodzież mogła się sprawdzić w międzynarodowym towarzystwie, bo – poza dwoma rosyjskimi ekipami – w Gdańsku walczyli też Duńczycy – podkreśla Katarzyna Kot, prezes UKH Unia.

W grupie eliminacyjnej oświęcimianie przegrali z HK Svetlogorec 1:2. Później pokonali Mazowsze Warszawa 10:2 i toruńskie Sokoły 4:1, co dało im awans do drugiej fazy turnieju. W grupie półfinałowej znalazły się po dwa najlepsze zespoły z dwóch grup eliminacyjnych.

W drugiej fazie turnieju Unia pokonała Stoczniowca Gdańsk 5:2. Jednak dopiero wygrana nad drużyną z Kaliningradu 4:1 była dla oświęcimian przepustką do finału.

W finale oświęcimianie po raz drugi spotkali się z ekipą Svetlogorca. - Nasza wysoka porażka 2:8 była wynikiem zmęczenia turniejem – uważa Kot.

Trzecie miejsce zajął zespół z Kaliningardu, a tuż poza podium znaleźli się gospodarze.

Unia grała w składzie: Adrian Gąsior, Adam Mąsior, Kacper Łukawski, Kacper Klaja, Daniel Wilk, Emil Smrek, Wiktor Wojtarowicz, Kacper Długozima, Olaf Włodara, Michał Kusak, Dawid Wawrzkiewicz, Mateusz Siekierka, Michał Zygmunt, Krzysztof Buczak, Jan Bratek.

Wyjazd młodych oświęcimian do Gdańska dofinansował Urząd Miasta w Oświęcimiu.

Materiał oryginalny: Oświęcim. Międzynarodowe przetarcie żaków młodszych Unii w Gdańsku - Gazeta Krakowska