Oświęcim. Międzynarodowy Kongres Współczesnej Edukacji w...

Oświęcim. Międzynarodowy Kongres Współczesnej Edukacji w Państwowej Wyższej Szkole Zawodowej

Zdjęcie autora materiału
Bogusław Kwiecień

Aktualizacja:

Gazeta Krakowska

Oświęcim. Międzynarodowy Kongres Współczesnej Edukacji w Państwowej Wyższej Szkole Zawodowej
1/15
przejdź do galerii

©Zbiory PWSZ Oświęcim

W ciągu czterech dni trwania kongresu odbyły się 124 prelekcje, których tematyka nawiązywała do nowatorskich kierunków w procesie nauczania i poruszała zagadnienia związane z bezpieczeństwem oraz prawami człowieka
W ramach współpracy Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej im. rtm. Witolda Pileckiego w Oświęcimiu z Uniwersytetem w Mugli w Turcji uczelnia oświęcimska była gospodarzem III Międzynarodowego Kongresu Współczesnej Edukacji.

Inicjatorami kongresu byli honorowy profesor PWSZ w Oświęcimiu Mathias Gleitze oraz rektor uczelni prof. dr hab. Witold Stankowski we współpracy z prof. dr Nevide Akpinar Dellal z Uniwersytetu w Mugli. W uroczystym otwarciu kongresu wziął udział m.in. chór z Libiąża Canticum Canticorum pod batutą Piotra Ciuły, który muzycznie zapoznał zagraniczną publiczność z polska kulturą.

W ciągu czterech dni trwania kongresu odbyły się 124 prelekcje, których tematyka nawiązywała do nowatorskich kierunków w procesie nauczania i poruszała zagadnienia związane z bezpieczeństwem oraz prawami człowieka.

Swoje prace mogli przedstawić także m.in. wykładowcy oświęcimskiej uczelni: mgr Piotr Zięba - pracownik Instytutu Nauk Politycznych, dr Marian Krupa – pracownik Instytutu Zarządzania i Inżynierii Produkcji, dr Witold Ziara - pracownik Instytutu Wychowania Fizycznego, dr Adam Drozdek - pracownik Instytutu Informatyki. Kolejny podobny kongres planowany jest w PWSZ Oświęcim za trzy lata.

ZOBACZ KONIECZNIE:

Komentarze

Dodajesz komentarz jako: Gość

Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

Liczba znaków do wpisania:

zaloguj się

Najnowsze wiadomości

Zobacz więcej

Najczęściej czytane

Polecamy

Wideo