Oświęcim. Pacjenci szpitala na oddziale psychiatrii będą...

Oświęcim. Pacjenci szpitala na oddziale psychiatrii będą mieć teraz dużo lepsze warunki leczenia i pobytu [ZDJĘCIA]

Zdjęcie autora materiału
Bogusław Kwiecień

Aktualizacja:

Gazeta Krakowska

Oświęcim. Pacjenci szpitala na oddziale psychiatrii będą mieć teraz dużo lepsze warunki leczenia i pobytu [ZDJĘCIA]
1/25
przejdź do galerii
W otwarciu przebudowanego oddziału wzięła udział m.in. wicepremier Beata Szydło, która podkreśliła ogromny rozwój oświęcimskiej placówki w ostatnich latach pod względem warunków stwarzanych pacjentom, jak i zakresu świadczeń medycznych
Zobacz galerię
Ponad 5,3 mln zł kosztowała modernizacja oddziału psychiatrycznego w Szpitalu Powiatowym w Oświęcimiu. Do dyspozycji pacjentów będzie tutaj teraz m.in. oddział dziennego pobytu, którego tutaj do tej pory brakowało. W otwarciu udział wzięła wicepremier Beata Szydło.

Przebudowany Oddział Psychosomatyki i Psychiatrii będzie mógł przyjąć 40 pacjentów. Do ich dyspozycji będą sale jedno- i dwu- i trzyosobowe z łazienkami. Dzięki modernizacji powstały także nowe gabinety terapii. Oddział zyskał również nowoczesne wyposażenie za 500 tys. zł.

- Długo czekaliśmy na ten moment, bo o pieniądze na modernizację oddziału staraliśmy się od 2014 roku - powiedziała Sabina Bigos-Jaworowska, dyrektor Zespołu Opieki Zdrowotnej w Oświęcimiu. Rozpoczęcie prac stało się możliwe dzięki unijnemu dofinansowaniu i wsparciu powiatu oświęcimskiego.

Jak podkreśliła, bardzo ważne jest utworzenie oddziału dziennego pobytu. Obok budynku jest także część rekreacyjna, gdzie pacjenci mogą zrelaksować się na świeżym powietrzu.

W otwarciu oddziału wzięła udział m.in. wicepremier Beata Szydło, która podkreśliła ogromny rozwój oświęcimskiej placówki w ostatnich latach pod względem warunków stwarzanych pacjentom, jak i zakresu świadczeń. Remont oddziału psychiatrycznego to jedna z kilku inwestycji prowadzony w szpitalu w tym roku. Kilka miesięcy temu zakończyła się modernizacja oddziałów wewnętrznych.

W tej chwili trwa przebudowa oddziałów ginekologiczno-położniczego oraz noworodkowego, w których prace mają zakończyć się na przełomie października i listopada. Jednocześnie wkrótce rozpocznie się przebudowa szpitalnego oddziału ratunkowego. Łączna wartość tych wszystkich inwestycji to ok. 20 mln zł.


ZOBACZ KONIECZNIE:
Komentarze

Dodajesz komentarz jako: Gość

Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

Liczba znaków do wpisania:

zaloguj się

Najnowsze wiadomości

Zobacz więcej

Najczęściej czytane

Polecamy

Wideo