Oświęcim. Przeciągająca się przebudowa ulic na Starych...

Oświęcim. Przeciągająca się przebudowa ulic na Starych Stawach zbliża się do końca

Zdjęcie autora materiału
Bogusław Kwiecień

Aktualizacja:

Gazeta Krakowska

Oświęcim. Przeciągająca się przebudowa ulic na Starych Stawach zbliża się do końca
1/3
przejdź do galerii

©UM Oświęcim

Pozostały jeszcze prace przy skrzyżowaniu z ulicą Sadową. Przy ul. Św. Barbary brakuje jeszcze ścieżki rowerowej. Drobne roboty wykończeniowe są też prowadzone na odcinku ul. Zagrodowej
Zobacz galerię
Przebudowa trzech ulic: Św. Barbary, 11 Listopada i odcinka Zagrodowej, od skrzyżowania z ul. 11 Listopada do skrzyżowania z ul. Willową, dobiega końca. Inwestycja zakończy się pod koniec sierpnia.

Pozostały jeszcze prace przy skrzyżowaniu z ulicą Sadową. Przy ul. Św. Barbary brakuje jeszcze ścieżki rowerowej. Drobne roboty wykończeniowe są też prowadzone na odcinku ul. Zagrodowej. Tu niedawno położono nową nawierzchnię, wybudowano chodnik i miejsca postojowe dla 54 samochodów.

W kolejnych dniach wybetonowany zostanie plac manewrowy dla autobusów przy ul. 11 Listopada, co pozwoli w niedługim czasie na powrót w to miejsce przystanku autobusowego. Na zakończenie modernizacji tej ulicy położona zostanie ostatnia warstwa asfaltu. Wcześniej wybudowano tu chodniki i ścieżkę rowerową.

W ramach dwuletniej inwestycji wymieniono też kanalizację sanitarną i deszczową oraz oświetlenie uliczne. Przy ulicach pojawią się nowe drzewa i krzewy. Przebudowa finansowana z budżetu miasta kosztuje ponad 3,1 mln zł.


ZOBACZ KONIECZNIE:

Komentarze

Dodajesz komentarz jako: Gość

Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

Liczba znaków do wpisania:

zaloguj się

Najnowsze wiadomości

Zobacz więcej

Najczęściej czytane

Polecamy

Wideo