Oświęcimianie na 6. miejscu

ZAB
1-0 Ziółkowski 9, 2-0 Kostecki 11, 3-0 Steber 14, 3-1 Modrzejewski 15, 3-2 A. Kowalówka 16, 4-2 Jankowski 32, 4-3 Buczek 35, 5-3 Rzeszutko 44.

Hokejowy play-off: Energa Stoczniowiec Gdańsk - Aksam Unia Oświęcim 5-3 (3-1, 1-1, 1-0)

Sędziował: Grzegorz Dzięciołowski (Bydgoszcz). Kary: 6-16 minut. Widzów: 1300. Stan play-off: 2-0 dla Stoczniowca i ta drużyna zajęła 5. miejsce.

Energa: Odrobny (51 Soliński) - B. Wróbel, Kostecki; Steber, Skutchan, Rzeszutko - Skrzypkowski, Mateusz Rompkowski, Jankowski, Ziółkowski, Furo - Maj, Smeja, Chmielewski, M. Wróbel, Vitek - Kantor, Maciejewski; Wróblewski, Strużyk, Maciej Rompkowski.

Aksam Unia: Szydłowski (22 Stańczyk) - A. Kowalówka, Gallo; Klisiak, Jakubik, Wojtarowicz - Kasperczyk, Javin; Buczek, Stachura, Modrzejewski - Cinalski, T. Połącarz; Szewczyk, Adamus, Twardy oraz Krzemień.

Hokeistom z Oświęcimia nie wystarczyło motywacji, by powalczyć o miejsce w połowie tabeli, bo szybko pozwolili sobie strzelić trzy gole, stawiając się w arcytrudnej sytuacji w dwumeczu. Wprawdzie w ciągu 70 s pierwszej odsłony goście złapali kontakt bramkowy, ale to było wszystko, na co było ich tego dnia stać.

Bramka Rzeszutki, zaliczona po analizie wideo, przesądziła o wygranej gdańszczan, a Unia w końcówce nie mogła postraszyć rywali, bo złapała zbyt wiele kar. (ZAB)