Oświęcimianie zdominowali rywalizację w Grand Prix Małopolski

Jerzy Zaborski
Oświęcimianka Joanna Janiczek podczas wyścigu na 200 m kraulem
Oświęcimianka Joanna Janiczek podczas wyścigu na 200 m kraulem Fot. Jerzy Zaborski
Pływanie. Unia Oświęcim zdominowała IX rundę Grand Prix Małopolski, zwyciężając we wszystkich kategoriach wiekowych.

Wśród 17-latków i starszych zwycięstwo oświęcimianom zapewniło zdobycie 12 medali (5 złotych, 5 srebrnych i 2 brązowe). Wyprzedzili AZS AWF Katowice i KSZO Ostrowiec Świętokrzyski.

W kategorii 16-latków Unia także nie miała sobie równych, zdobywając łącznie 25 medali (8 złotych, 9 srebrnych i 8 brązowych), a za jej plecami uplasowały się AZS AWF Katowice i Gilus Gilowice.

W grupie 15-latków Unia wywalczyła 27 medali (8 złotych, 7 srebrnych i 12 brązowych), wyprzedzając UKS 190 Łódź i Piętnastkę Bydgoszcz.

Jednak największe medalowe żniwo oświęcimianie zebrali w gronie 14-latków, sięgając po 39 medali (14 złotych, 14 srebrnych i 11 brązowych). Wyprzedzili krakowskie kluby Koronę i Galicję.

Na siódmej pozycji uplasował się Jasień Sucha Beskidzka, z dorobkiem dwóch medali (1 złoty i 1 srebrny), a o cztery „oczka” niżej został sklasyfikowany TS Pływak Bochnia (z jednym brązowym medalem).

Wśród indywidualnie wyróżnionych, w najstarszej kategorii kobiet (17+) na drugim miejscu znalazła się Kamila Kunka z Unii, ustępując jedynie Dorocie Kilijańskiej z KSZO. Z kolei całe podium oświęcimianki obsadziły wśród 14-latek. Wygrała Natalia Węgrzyn przed Katarzyną Kołodziej i Marią Wojciechowską.

Z kolei z chłopców, wśród 15-latków, Mikołaj Kempa (SMS Oświęcim), zajął 2. miejsce. – Być może wielu zdziwi brak w indywidualnych rankingach naszych sztandarowych postaci, czyli Michała Poprawy i Wojtka Wojdaka. Oni przed zawodami mieli ciężki trening, dlatego wystartowali kontrolnie tylko w jednym wyścigu zawodów. Szykują formę na __inne imprezy – zdradził ich trener Przemysław Ptaszyński.