Oto najlepsze technika i licea w Małopolsce

Oto najlepsze technika i licea w Małopolsce

Marzena Rogozik

Aktualizacja:

Dziennik Polski 24

Oto najlepsze technika i licea w Małopolsce
1/2

Przejdź do
galerii zdjęć

©fot. Anna Kaczmarz

W najnowszym prestiżowym rankingu szkół ponadgimnazjalnych miesięcznika „Perspektywy” na rok 2017 w gronie najlepszych znalazło się wiele szkół z Małopolski.
W pierwszej trójce wybitnych techników uplasowały się aż dwie nasze placówki. Drugie miejsce zajęło Technikum Łączności nr 14 przy Zespole Szkół Łączności w Krakowie, które w rankingu maturalnym było w Polsce bezkonkurencyjne (na zdjęciu zajęcia w krakowskim technikum). Trzecie jest Technikum nr 7 z Nowego Sącza.

W pierwszej dziesiątce znalazły się jeszcze dwie nasze placówki: na ósmej pozycji uplasowało się Technikum Chemiczne i Ochrony Środowiska nr 3, a na dziesiątej - Technikum Budowlane nr 1 (oba z Krakowa). Kolejne całkiem dobre technikum to wadowicka jedynka - 34. lokata, z kolei Technikum w ZS Ekonomicznych z Nowego Targu zajęło 39. pozycję.

Małopolskie placówki nieźle wypadły także w rankingu liceów, choć na podium nie znalazło się żadne. Najwyższą, ale dopiero szóstą lokatę, zajęło V LO im.Witkowskiego z Krakowa. I LO im. Nowodworskiego z Krakowa zajęło dopiero 27. miejsce. Innym małopolskim placówkom nie udało się dotrzeć nawet do pierwszej pięćdziesiątki. Poza nią znalazły się m.in. II LO im. Sobieskiego - na miejscu 57. oraz VII Prywatne Liceum Ogólnokształcące im. Reja (pozycja 58.), a także III Społeczne LO im. Słowackiego STO (miejsce 63.). W pierwszej setce rankingu mamy jeszcze pięć małopolskich placówek.

Najlepszym liceum w Polsce okazało się XIII LO ze Szczecina, a najlepszą szkołą kształcącą w kierunku technicznym - Technikum Elektroniczne w ZSE im. Wojska Polskiego z Bydgoszczy.


Komentarze (2)

Dodajesz komentarz jako: Gość

Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

Liczba znaków do wpisania:

zaloguj się

Autor komentarza nie dodał zdjęcia
rankingi to nie wszystko

wacus (gość)

Zgłoś naruszenie treści

zanim wybierzesz szkolę poczytaj
https://rodzic.eu/2018/07/04/matura-nie-zdana/

Autor komentarza nie dodał zdjęcia
co za matoł pisał to

zyga (gość)

Zgłoś naruszenie treści / 2

a gdzie pierwsze miejsce?

Najnowsze wiadomości

Zobacz więcej

Najczęściej czytane

Polecamy

Wideo