Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

Otwarcie nowej siedziby ośrodka pomocy społecznej w Dobczycach

Katarzyna Hołuj
Katarzyna Hołuj
Otwarcie nowej siedziby MGOPS i CUW w Dobczycach
Otwarcie nowej siedziby MGOPS i CUW w Dobczycach Katarzyna Hołuj
W czwartek (2 lutego) w Dobczycach w obecności wojewody małopolskiego Łukasza Kmity oficjalnie otwarto nową siedzibą Miejsko-Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej i Centrum Usług Wspólnych. Mieszczą się one teraz przy ul. Jagiellońskiej 44 h, w dawnej siedzibie Zakładu Gospodarki Komunalnej. Budynek ten od wielu lat, z wyjątkiem okresu, kiedy mieściło się w nim powiatowe biuro Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa, był nieużytkowany, a ostatnio przeszedł generalny remont i służy mieszkańcom.

Na przeprowadzce zyskali nie tylko klienci MGOPS, bo w nowym budynku jest więcej miejsca, są gabinety zamiast boksów, co zapewnia większą intymność przy załatwianiu spraw. Jest też winda, która zapewnia dostępność osobom z niepełnosprawnością.

Już dziś podczas oficjalnego otwarcia spotkaliśmy tam panią Agnieszkę, wolontariuszkę Ośrodka Interwencji Kryzysowej w Myślenicach, która przyszła tam z dwiema Ukrainkami, z których jedna poruszała się na wózku inwalidzkim.

Jest bardzo przestronnie, wszystko przystosowane dla osób na wózkach. Świetna sprawa, a jak już droga będzie skończona, to będzie idealnie - mówiła nawiązując do trwającego obecnie remontu ulicy Jagiellońskiej.

Lepsze warunki zyskali także pracownicy CUW i MGOPS. Tym ostatnim w szczególny sposób dziękował wojewoda, bowiem w ostatnich miesiącach przybyło im obowiązków związanych m.in. z dodatkiem węglowym.

Wykonaną pracę i sposób zagospodarowania 2,5 mln zł rządowej pomocy przyznanej na ten cel gminie Dobczyce z Rządowego Funduszu Inwestycji Lokalnych docenił także wojewoda małopolski Łukasz Kmita.

Nie szczędził on pochwał również Centrum Edukacji Przeciwpożarowej, które mieści się w sąsiadującym budynku, a właściwie drugim skrzydle, bo do dawnego ZGK kilka lat temu dobudowano strażnicę OSP Dobczyce.

Piętro nad boksami pozostawało puste i niezagospodarowane do czasu aż z pomocą wspomnianego już dofinansowania z RFIL udało się je wykończyć i urządzić tam najnowocześniejsze w Polsce (i jedyne w Małopolsce) Centrum Edukacji Przeciwpożarowej, a jednocześnie wykonać remont całego skrzydła będącego dawną siedzibą ZGK.

Wartość całej inwestycji wyniosła ponad 3,2 mln zł.

Między innymi w uznaniu za realizację tej inwestycji, burmistrz Dobczyc Tomasz Suś został odznaczony przez prezydenta RP Brązowym Krzyżem Zasługi. Wręczyli mu go poseł Władysław Kurowski i wojewoda Łukasz Kmita.

Sytuacja pracownika na rynku pracy

od 16 lat

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wideo
Wróć na dziennikpolski24.pl Dziennik Polski