Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

Otwarcie przed budową

GEG
W Urzędzie Miasta Krakowa przygotowano projekt zmiany porozumienia ze spółką "Carrefour Polska", która ma umożliwić otwarcie supermarketu przed wybudowaniem dworca autobusowego i wyjazdu z terenu centrum handlowego na ul. Bieńczycką. - Żadnej decyzji nie podjęto, a dyskusja zmierzała raczej do tego, by nie zmieniać treści porozumienia - powiedział po ostatnim posiedzeniu Zarządu Miasta Witold Gadowski, rzecznik prasowy prezydenta.

Zmiana warunków dla supermarketu?

   Członkowie Zarządu Miasta otrzymali projekt uchwały w sprawie zmiany treści porozumienia z inwestorem hipermarketu w Nowej Hucie. W porozumieniu, podpisanym przez gminę i inwestora we wrześniu 2000 roku, zapisano warunki, bez spełnienia których nie będzie wydana zgoda na dopuszczenie obiektu do eksploatacji. Wśród tych warunków było wykonanie wyjazdu z centrum handlowego na ul. Bieńczycką z sygnalizacją świetlną i oznakowaniem oraz wybudowanie nowego dworca autobusowego z 4 stanowiskami przyjazdowymi (dla wysiadających), 10 stanowiskami wyjazdowymi (dla wsiadających) oraz 16 przystankami międzykursowymi (w tym 8 dla autobusów i 8 dla mikrobusów). Projekt zmiany dotyczy tego, by wykonanie tych inwestycji nie było warunkiem koniecznym do wydania zgody na użytkowanie obiektu. Wątpliwości budzi też to, czy zieleń wykonano w taki sposób, jak przewidywał to projekt, stanowiący załącznik do porozumienia.
   O powody, dla których przygotowano propozycję zmiany porozumienia z "Carrefour Polska", chcieliśmy zapytać wiceprezydenta Jerzego Jedlińskiego, wprowadzającego tę sprawę na posiedzenie zarządu. Wiceprezydent odesłał nas jednak do wiceprezydenta Krzysztofa Adamczyka, który nie krył zdziwienia tym faktem. - Miasto powinno trzymać się pierwotnej wersji porozumienia - oświadczył po chwili namysłu Krzysztof Adamczyk. - Jak teraz traktować inwestora Galerii Kazimierz, z którym też trzeba będzie zawierać porozumienie o wykonaniu pewnych inwestycji, skoro sami rezygnujemy z warunków dla innego inwestora.
   Witold Gadowski, rzecznik prasowy prezydenta, zaznaczył, że decyzja w tej sprawie nie zapadła, a dyskusja zmierzała "raczej do tego, by niczego nie zmieniać" Rzecznik przyznał, że swoje zastrzeżenie co do zmiany umowy wnieśli wiceprezydenci Teresa Starmach (chodziło o zieleń) i Krzysztof Adamczyk (chodziło o inwestycje komunikacyjne). W uzasadnieniu do projektu zmiany treści porozumienia można przeczytać, że korekta umowy jest konieczna m.in. w związku z "przedłużającymi się procedurami administracyjnymi", "opracowaniem ostatecznej koncepcji dworca autobusowego", "zmianą projektu zieleni". (GEG)

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Jak działają oszuści - fałszywe SMS "od najbliższych"

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na dziennikpolski24.pl Dziennik Polski