Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

Ożywili legendy

SYP
OLKUSZ. Sporą wyobraźnią i pomysłowością wykazali się autorzy prac nadesłanych na powiatowy konkurs na scenariusz "Historia na scenie", jaki zorganizowało Stowarzyszenie Zamek Rabsztyn.

Laureaci konkursu "Historia na scenie". Fot. Piotr Sypień

Finał konkursu odbył się ostatnio w olkuskiej Powiatowej i Miejskiej Bibliotece Publicznej, która podobnie, jak stowarzyszenie "Wszyscy dla wszystkich" pomogła w przeprowadzeniu konkursu. Wsparcia finansowego udzieliło Starostwo Powiatowe w Olkuszu. Większość autorów opracowała scenariusze do legend związanych z historią ziemi olkuskiej. W kategorii szkół podstawowych pierwsze miejsce ex aequo zajęły Alicja Mosur i Natalia Miszkiewicz z SP Chechło (gmina Klucze), które pisały scenariusz pod kierunkiem Bożeny Kliś oraz Wiktoria Mendak i Karolina Płoszaj z SP w Porębie Górnej (opiekun Maria Kantor) Drugie miejsce zajęła Alicja Mosur, a trzecie Małgorzata Wieczorek i Weronika Bałazy z SP w Kluczach (Urszula Świercz). Wyróżnienia otrzymały: Aleksandra Bratek, Aleksandra Drygała i Kinga Łebek, Angelika Oleksy i Natalia Żaba oraz Jakub Kubik.

W kategorii gimnazjów nie przyznano pierwszego miejsca, a drugim miejscem podzieliły się: Katarzyna Nocoń z gimnazjum w Gołaczewach (opiekun Danuta Pasich) i Marcelina Filo z Gimnazjum nr 1 w Olkuszu (Joanna Barzycka). Trzecie miejsce zajęła Weronika Kołodziejczyk z Gołaczew. Wyróżnienia otrzymały: Kinga Banyś, Michalina Rolka i Oliwia Dziubdziela.

Nagrody wręczali: Jolanta Zięba, dyrektor PiMBP oraz członkowie jury, czyli Mirosława Drapacz, Katarzyna Kulman i Jacek Sypień, prezes Stowarzyszenia Zamek Rabsztyn w Olkuszu, który gratulując laureatom mówił o planach wydania broszury z najlepszymi scenariuszami.

(SYP)

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!
Wróć na dziennikpolski24.pl Dziennik Polski