Pająk kwietnik. Najbardziej zabójcze i podstępne stworzenie...

Pająk kwietnik. Najbardziej zabójcze i podstępne stworzenie na łące

Grzegorz Tabasz

Dziennik Polski 24

Aktualizacja:

Dziennik Polski 24

Europejskiego pająka roku znalazłem na kwiatach polnego rumianka. Wiem, mało kto lubi pająki, zaś wielu na ich widok wpada w panikę, lecz kwietnik wart jest uwagi.
Pająk kwietnik. Najbardziej zabójcze i podstępne stworzenie na łące
Nie tylko z powodu urody, za którą dostał wyróżnienie. Jest także najbardziej zabójczym i podstępnym stworzeniem na łące. Nie trudzi się budową łownej sieci i cierpliwym oczekiwaniem na zdobycz.

Preferuje zaskakujący atak na niczego nie spodziewające się ofiary. Wpierw zakłada maskujący kamuflaż, czyli ubarwienie, które idealnie pasuje do barwy kwiatu, na którym czeka na zdobycz. Białe, żółte lub zielonkawe. Prawie jak kameleon. Prawie, gdyż zmiana barwy zajmuje pająkowi kilka dni, a gadowi minuty.

Mimo to efekt jest imponujący. Trzeba sokolego wzroku, by dostrzec go na białych kwiatach powoju czy rumianka. Reszta jest prosta. Zabiegana pszczoła czy inna muszka spragniona nektaru siada na kwiatku i … trafia wprost w szeroko rozwarte, długie łapki kwietnika.

Potem już tylko błyskawiczny pocałunek śmierci. Jad zabija niekiedy kilka razy większą od łowcy ofiarę w ułamku sekundy. Byłbym zapomniał. Kwietniki są całkowicie niegroźne dla ludzi. Nie gryzą i można je spokojnie podziwiać.

ZOBACZ KONIECZNIE:

Komentarze

Dodajesz komentarz jako: Gość

Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

Liczba znaków do wpisania:

zaloguj się

Najnowsze wiadomości

Zobacz więcej

Najczęściej czytane

Polecamy

Wideo