Pałac ostatni

STM
Całkowitym niepowodzeniem zakończył się występ juniorów młodszych tarnowskiego MKS Pałac Młodzieży podczas rozgrywanego w hali Szkoły Podstawowej nr 8 w Tarnowie półfinału mistrzostw Polski w tej kategorii wiekowej.

Półfinał MP juniorów młodszych w piłce ręcznej

Podopieczni Stanisława Kubali przez rozgrywki makroregionalne przeszli jak burza, nie oddając rywalom ani jednego punktu. Biorąc pod uwagę to oraz atut własnej hali, wydawało się, że pomimo mocnej obsady tarnowskiego półfinału gospodarze nie będą mieli problemu z wywalczeniem jednego z dwóch premiowanych awansem miejsc.
Pierwszy mecz szczypiornistów Pałacu, w którym zmierzyli się oni z Truso Elbląg, przez dłuższy czas wydawał się potwierdzać te przypuszczenia. Po bramkach Sebastiana Pawlusia i Andrzeja Tyki, w 4 min tarnowianie prowadzili bowiem 2-0, aby swą przewagę utrzymać niemal do końca pierwszej połowy (8-5 w 18 min). Dopiero w ostatnich fragmentach tej odsłony dwa rzuty karne wykorzystane przez Łukasza Marca spowodowały bowiem, że elblążanom udało się doprowadzić do remisu. Jeszcze na pięć minut przed końcowym gwizdkiem tarnowianie prowadzili 19-17. Nerwowa i obfitująca w błędy w ich wykonaniu końcówka spowodowała jednak, że zawodnicy Truso zdobyli cztery bramki z rzędu, wygrywając ostatecznie 21-19 (8-8). W drugim piątkowym spotkaniu Gwardia Koszalin zwyciężyła Ostrovię Ostrów Wlkp. 21-19.
Podobny przebieg miał także drugi pojedynek MKS PM z Ostrovią. Do przerwy inicjatywa należała w nim do tarnowian, którzy do szatni zeszli z jednobramkową przewagą. Gdy po zmianie stron do bramki gości trafiły rzuty Marcina Kozioła i Artura Wielgusa, wydawało się, że tarnowianie pójdą za ciosem i będą powiększać swą przewagę. Nic takiego jednak nie nastąpiło. Już w 35 min Ostrovia doprowadziła do remisu, w końcówce zdecydowanie dominowała zaś już na parkiecie, wygrywając w końcowym rozrachunku 28-22 (12-13). Drugi sobotni pojedynek przyniósł drugie zwycięstwo ekipie Truso, która wygrała 20-18 z Gwardią.
Po drugiej porażce tarnowianie praktycznie stracili już jakiekolwiek szanse na awans. Aby myśleć o zajęciu drugiego miejsca, musieli bowiem liczyć na zwycięstwo Truso w pojedynku z Ostrovią, a następnie wygrać z Gwardią różnicą minimum 11 bramek. Tymczasem już pierwsze niedzielne spotkanie pozbawiło szczypiornistów MKS PM jakichkolwiek nadziei, Truso zremisowało bowiem z Ostrovią 21-21. W tej sytuacji spotkanie Pałacu z Gwardią było dla gospodarzy meczem o przysłowiową "pietruszkę". Zaczęło się ono pomyślnie dla tarnowian, którzy w 14 min prowadzili już 6-3, pierwsza połowa zakończyła się jednak trzybramkową wygraną ekipy z Koszalina. Po przerwie tarnowianom za sprawą Michała Moździerza i Marcina Niedojadło udało się co prawda zmniejszyć dzielący obie drużyny dystans, cały mecz zakończył się jednak wynikiem 19-14 dla Gwardii.
Najlepszym bramkarzem turnieju uznany został Konrad Wojtkiewicz z Gwardii Koszalin, najlepszym zawodnikiem uznano Łukasza Marca z Truso Elbląg, zaś "królem" strzelców został Damian Siegmund z Ostrovii Ostrów Wlkp.