Pałacanki zagrały drugiego tie-breaka w sezonie [ZDJĘCIA]

Marek Fabiszewski
Walki z jednej i z drugiej strony w "Łuczniczce" nie brakowało, stąd pięć setów. Filip Kowalkowski
Środowym meczem z Muszynianką w hali „Łuczniczka” siatkarki Pałacu zainaugurowały rundę rewanżową sezonu zasadniczego Orlen Ligi.

Na inaugurację podopieczne Adama Grabowskiego przegrały w Muszynie pechowo 1:3.

W drugim meczu były bliskie zrewanżowania się rywalkom, bo prowadziły w setach 2:1. Jednak muszynianki, które poprowadził samodzielnie w pierwszym meczu Ryszard Litwin (zastąpił pod koniec 2016 roku Bogdana Serwińskiego), doprowadziły do piątego seta, którego wygrały do 11.

To drugi tie-break w wykonaniu bydgoszczanek. Poprzedni 5-setowy mecz stoczyły w Rzeszowie, którego też przegrały.

Pałac Bydgoszcz - Polski Cukier Muszynianka Muszyna 2:3 (9:25, 25:19, 25:11, 20:25, 11:15).

Pałac: Jagodzińska, Misiuna, Krzywicka, Kuligowska, Śmieszek, Pleśnierowicz, Krawulska (libero) – Portalska (libero), Maternia, Bałdyga, Fojucik, Ziółkowska.

Muszynianka: Savić, Wawrzyniak, Rabka, Wójcik, Sredić, Cvetanović, Medyńska (libero) – Wilk, Łyszkiewicz, Sosnowska, Szabo.

MVP: Medyńska (Muszynianka).

Teraz Pałac jedzie do mistrza Polski, Chemika Police. Mecz w sobotę o godz. 20.00. I będzie to pierwsze spotkanie Pałacu transmitowane w tym sezonie w telewizji (Polsat Sport).

Materiał oryginalny: Pałacanki zagrały drugiego tie-breaka w sezonie [ZDJĘCIA] - Express Bydgoski