Palec udaremnił rekord

MARO
NBA: Tracy McGrady był na drodze do 50-punktowego występu, gdy przyplątała mu się kontuzja palca nogi.

W Cleveland lider Orlando Magic grał jak natchniony. Do przerwy rzucił 34 punkty! Osiem jego prób zza linii trzypunktowej wylądowało w koszu, czym T-Mac wyrównał rekord NBA. Jednak tuż po wznowieniu gry McGrady poczuł ból w palcu nogi i w połowie III kwarty usiadł na ławce. Zabrakło go zwłaszcza w końcówce i Cleveland Cavs, wzmocnieni ozdrowiałym nastolatkiem LeBronem Jamesem (16 pkt po 3 meczach pauzy), odnieśli minimalne zwycięstwo.
   Zgodnie z oczekiwaniami NJ Nets zwolnili coacha Byrona Scotta. W poprzednich dwóch sezonach Scott zawędrował z Nets aż do finału NBA. Obecny sezon jest mniej pomyślny: New Jersey odniosło 22 zwycięstwa przy 20 porażkach, a taki wynik nie odpowiadał ambicjom nowych szefów klubu. Posadę po Scottcie przejął jego asystent Lawrence Frank.
   Zwycięski rzut: Michael Redd (Milwaukee) - na 21 s przed końcem. Tuż po końcowej syrenie wsadem odpowiedział Tim Duncan (San Antonio), ale po obejrzeniu powtórek sędziowie anulowali akcję.
   Wtorek: Washington - Portland 83-94 (Dixon 30 i 4 prz. - Stoudamire 18 w tym 6x3, 11 as.), Cleveland - Orlando 99-98 (Boozer 23 i 16 zb. - McGrady 36 w tym 8/10 za 3), Miami - Houston 95-81 (dla Mia. - Jones 27 i 5 prz.), Milwaukee - San Antonio 93-92 (Thomas 22 - Parker 26), Denver - Minnesota 95-97 (Miller 24, 10 zb. i 10 as. - Garnett 31, 13 zb. i 4 prz.), Utah - LA Clippers 98-93. (MARO)