Pałecznica. 20 lat temu przez miejscowość przeszła wielka fala [ZDJĘCIA]

Aleksander Gąciarz
Aleksander Gąciarz
W sobotę minęła 20. rocznica burzy, która spowodowała zalanie Pałecznicy. Takiej wody nie pamiętali najstarsi mieszkańcy.

FLESZ - Biebrzański Park Narodowy w ogniu

We wtorek, 25 kwietnia 2000 roku, późnym popołudniem na Pałecznicę spadł kataklizm. Po wielkiej burzy wody z okolicznych wzniesień spłynęły do centrum miejscowości, pozostawiając po sobie zwały błota. Woda w niektórych miejscach sięgała półtora metra wysokości. Zniszczyła budynki, samochody, zabudowania gospodarcze, uprawy, przepusty i drogi. Ślady pozostawione przez tamto wydarzenie trzeba było usuwać przez wiele lat. - To było dno, od którego nasza miejscowość musiała się odbić - mawiał wójt Marcin Gaweł, który swoją funkcję sprawuje do dzisiaj.

Jak wyglądała Pałecznica 20 lat temu można zobaczyć na zdjęciach, wykonanych nazajutrz po przejściu wielkiej wody przez Arkadiusza Fularskiego. Dla zobrazowania zmian, jakie zaszła w Pałecznicy przez dwie ostatnie dekady, załączamy kilka współczesnych zdjęć tych samych miejsc.

Reportaż z zalanych terenów, opublikowany 20 lat temu na naszych łamach można przeczytać TUTAJ.

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na Twitterze!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na Twiterze!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera

Komentarze

Komentowanie artykułów jest możliwe wyłącznie dla zalogowanych Użytkowników. Cenimy wolność słowa i nieskrępowane dyskusje, ale serdecznie prosimy o przestrzeganie kultury osobistej, dobrych obyczajów i reguł prawa. Wszelkie wpisy, które nie są zgodne ze standardami, proszę zgłaszać do moderacji. Zaloguj się lub załóż konto

Nie hejtuj, pisz kulturalne i zgodne z prawem komentarze! Jeśli widzisz niestosowny wpis - kliknij „zgłoś nadużycie”.

Podaj powód zgłoszenia

Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu.
Wróć na dziennikpolski24.pl Dziennik Polski
Dodaj ogłoszenie