Pamięci Czesława Miłosza

Redakcja
W niedzielę (14 sierpnia) o godz. 12.00 przy ul. Bogusławskiego 6 prezydent miasta Krakowa Jacek Majchrowski odsłoni tablicę poświęconą pamięci Czesława Miłosza. Pamiątkowa tablica zostanie umieszczona na fasadzie kamienicy, w której mieszkał noblista.

   Odsłonięcie tablicy jest konsekwencją działań podjętych przez prezydenta Krakowa Jacka Majchrowskiego, który po śmierci poety zadeklarował, że dołoży wszelkich starań, aby w należyty sposób uczcić pamięć tak ważnej postaci w historii miasta.
   "W tym domu w latach 1994 - 2004
   mieszkał Czesław Miłosz
   Honorowy Obywatel Krakowa
   Laureat Literackiej Nagrody Nobla
   14 sierpnia 2005 r., Społeczność Miasta Krakowa" - brzmi inskrypcja umieszczona na tablicy.

Centrum biznesu Jaworzyna Śląska

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera

Komentarze

Komentowanie artykułów jest możliwe wyłącznie dla zalogowanych Użytkowników. Cenimy wolność słowa i nieskrępowane dyskusje, ale serdecznie prosimy o przestrzeganie kultury osobistej, dobrych obyczajów i reguł prawa. Wszelkie wpisy, które nie są zgodne ze standardami, proszę zgłaszać do moderacji. Zaloguj się lub załóż konto

Nie hejtuj, pisz kulturalne i zgodne z prawem komentarze! Jeśli widzisz niestosowny wpis - kliknij „zgłoś nadużycie”.

Podaj powód zgłoszenia

Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu.
Wróć na dziennikpolski24.pl Dziennik Polski
Dodaj ogłoszenie