Pamiętają o trenerze, który pokazywał jak można zdobywać medale

ADOM
Iwona Piekarz na trasie pod czujnym okiem kolegów i koleżanek FOT. ANDRZEJ DOMAGALSKI
WYDARZENIE. Około 300 narciarzy wystartowało w VIII Memoriale poświęconym Kazimierzowi Bubuli, wieloletniemu trenerowi LKS-u Wiśniowa. W zawodach w stylu klasycznym chłopcy i dziewczęta (1997-1999) rywalizowali na dystansie 3 km, natomiast młodsi - na dystansie 2 km i 1 km.

Młodzi biegacze z LKS Hilltop Wiśniowa-Osieczany kilkakrotnie stanęli na podium. Złoty medal wśród gimnazjalistów (rocznik 1997) wywalczył Mateusz Siatka. Na 11. miejscu uplasował się Piotr Śmigla. W kategorii dziewcząt trzecia była Joanna Poczkajska, szósta - Maria Skałka, a ósma - Angelika Murzyn. Mariola Batko startująca w kategorii klas drugich gimnazjum wywalczyła natomiast 7. lokatę.

Po srebrny medal w gronie gimnazjalistek (rocznik 1999) sięgnęła Iwona Piekarz. W tej kategorii Luiza Trzepaczka zajęła 9. miejsce, a Milena Stasiak była 13. W klasach V Natalia Szymoniak wywalczyła srebrny medal, a Aleksandra Dutkowska zajęła 9. lokatę. Małgorzata Bajer w kategorii klas IV zdobyła brązowy medal, przegrywając "złoto" zaledwie o 1,3 sekundy!

Podczas zawodów został również rozegrany bieg otwarty w bardzo mocnej obsadzie. Na starcie stanęło trzech reprezentantów Polski i medaliści ostatniej Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży oraz wychowankowie Kazimierza Bubuli.

W kategorii mężczyzn do lat 40 zwyciężył Tomasz Garbień (Wiśniowa) - złoty, srebrny i brązowy medalista ostatniej Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży. Drugie miejsce zdobył Grzegorz Kościelniak (Kasina Wielka), a 3. miejsce, syn Kazimierza, aktualny wicemistrz świata lekarzy, stomatolog Paweł Bubula (Wiśniowa), dalsze miejsca: 4. Michał Skowronek (Kasina Wielka), 5. Seweryn Sutkowski (Wiśniowa), 6. Witold Maj (Wiśniowa). W kategorii mężczyzn powyżej 40 lat zwyciężył trener z Gimnazjum Sportowego w Zakopanem Tadeusz Majoch, pokonując o 4 sekundy Józefa Rabskiego ze Skomielnej Białej. Kolejne lokaty zajęli: Stanisław Sutor (Spytkowice), Piotr Sutkowski (Wiśniowa), Franciszek Krupa (Szaflary). W kategorii kobiet do 40 lat zwyciężyła Magdalena Kozielska z Kościeliska, złota medalistka Mistrzostw Polski Młodzieżowców 2013, a drugie miejsce zajęła Urszula Łętocha z Osieczan, dwukrotna srebrna medalistka Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży 2013.   (ADOM)