Papieska kremówka w pakiecie dla uczestników Biegu...

Papieska kremówka w pakiecie dla uczestników Biegu Dobroczynności w Wadowicach

Zdjęcie autora materiału
Grzegorz Skowron

Aktualizacja:

Dziennik Polski 24

Papieska kremówka w pakiecie dla uczestników Biegu Dobroczynności w Wadowicach
1/5
przejdź do galerii
8 września 2018 roku w Wadowicach odbędzie się 2. Bieg Dobroczynności Veritatis Splendor. Każdy jego uczestnik nie tylko wesprze cele charytatywne, ale otrzyma okolicznościowy pakiet, w którym znajdzie się medal, koszulka i papieska kremówka.
Trasa 5-kilometrowego biegu poprowadzi wadowickimi ulicami, którymi kiedyś przechadzał się papież Jan Paweł II. Początek i meta biegu będą ulokowane przy placu Jana Pawła II w Wadowicach, na ul. Adama Mickiewicza.

Oprócz biegu głównego, w którym może wziąć udział każdy, kto skończył 16 lat, przygotowano także „Bieg Lolka” dla dzieci w wieku 3-7 lat. Dystans - 200 metrów.

Zgłoszenia do udziału w biegu, który odbędzie się za miesiąc, przyjmowane są już dziś. Każde zgłoszenie (30 zł) to cegiełka na cele charytatywne.

Każdy uczestnik może liczyć na pakiet startowy, w którym znajdą się pamiątkowy medal, koszulka i posiłek regeneracyjny. Nie zabraknie również słynnej wadowickiej kremówki.

Organizatorem wydarzenia jest Instytut Dialogu Międzykulturowego im. Jana Pawła II w Krakowie, a realizatorem Stowarzyszenie Pro-Run Wrocław. To wyjątkowy bieg, który jest częścią Nagrody Województwa Małopolskiego im. Jana Pawła II Veritatis Splendor, która w tym roku zostanie przyznana po raz drugi.

ZOBACZ KONIECZNIE:WIDEO: Poważny program

Autor: Gazeta Krakowska, Dziennik Polski, Nasze Miasto

Komentarze

Dodajesz komentarz jako: Gość

Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

Liczba znaków do wpisania:

zaloguj się

Najnowsze wiadomości

Zobacz więcej

Najczęściej czytane

Polecamy

Wideo