Papież Franciszek odwiedza Zjednoczone Emiraty Arabskie,...

Papież Franciszek odwiedza Zjednoczone Emiraty Arabskie, odprawi mszę w Abu Zabi [ZDJĘCIA] Historyczna pielgrzymka na Półwysep Arabski

Kazimierz Sikorski

Polska

Aktualizacja:

Polska

Źródło: RUPTLY

Po raz pierwszy głowa Kościoła katolickiego odwiedza Półwysep Arabski. Papież Franciszek w Zjednoczonych Emiratach Arabskich.
Papież Franciszek odwiedza Zjednoczone Emiraty Arabskie, odprawi mszę w Abu Zabi [ZDJĘCIA] Historyczna pielgrzymka na Półwysep Arabski
1/7
przejdź do galerii

©VINCENZO PINTO/AFP/East News

Pierwsza, historyczna, tak wielu nazywa rozpoczętą wizytę papieża Franciszka w Zjednoczonych Emiratach Arabskich.

Głowa Kościoła katolickiego po raz pierwszy odwiedza Półwysep Arabski. Papież i wielki imam meczetu Al Azhar w Kairze, którego uznaje się za najwyższy autorytet sunnickiego islamu, będą uczestniczyć w spotkaniu: "Braterstwo ludzkie", poświęcone dialogowi między wyznaniami. Wśród kilkuset przedstawicieli różnych religii będą muzułmanie, katolicy, buddyści, hindusi i żydzi.

We wtorek papież odprawi na stadionie w Abu Zabi mszę świętą dla katolików mieszkających w tym kraju. Większość z nich pochodzi z Filipin i Indii, w uroczystości wezmą też udział mieszkający w tym kraju Polacy.

Zobacz galerię

W Zjednoczonych Emiratach Arabskich katolicka wspólnota liczy ponad milion wyznawców. Mogą uczestniczyć w mszach świętych odprawianych w kilku kościołach, nie mogą jednak ewangelizować poza ich murami.

Papieska wizyta odbywa się pod hasłem: „Uczyń mnie narzędziem Twojego pokoju” i potrwa do 5 lutego. Jej głównym celem jest udział papieża w spotkaniu międzyreligijnym, którego temat brzmi: “Braterstwo ludzkie”. To już 27. podróż zagraniczna Franciszka.

Oficjalną rezydencją papieża jest pałac Al Mushrif w centralnej dzielnicy miasta Abu Dhabi. W kompleksie znajduje się też park Al Mushrif, jeden z największych i najstarszych w Abu Dhabi.

POLECAMY:


Komentarze (1)

Dodajesz komentarz jako: Gość

Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

Liczba znaków do wpisania:

zaloguj się

Autor komentarza nie dodał zdjęcia
super

mmmmm (gość)

Zgłoś naruszenie treści / 1

Polacy są tchórzami, każdy człowiek jest ważny

Najnowsze wiadomości

Zobacz więcej

Najczęściej czytane

Polecamy

Wideo