Papuga odwrócił losy meczu

Jarosław Boduch
Dawid Kurtyka (z lewej) atakowany przez Artura Brodę
Dawid Kurtyka (z lewej) atakowany przez Artura Brodę FOT. JAROSŁAW BODUCH­
Piłkarze Dunajca wygrali wszystkie trzy wiosenne pojedynki, potwierdzając tym samym swoje aspiracje związane z walką o awans.

Dunajec Zbylitowska Góra – Rudka 3:2 (1:2)

Bramki: 0:1 Kamiński 4, 1:1 Krakowski 17 karny, 1:2 Kamiński 35, 2:2 Papuga 74, 3:2 Papuga 90.

Dunajec: Jewuła – Goliński, Bobro, Krakowski, Tadel (75 Pacura) – Broda, Rybski, Połeć (46 Bałut), Papuga – Blecharski, Bibro.

Rudka: Turek – P. Padło, Góra [90] , W. Kurtyka, D. Cich – D. Kurtyka, Kania, Malik, Kędzior, Radliński (48 Karaś) – Kamiński (88 Płanik).

Sędziował: Tomasz Sacha (Tarnów). Widzów: 80.

Po wygranych nad Szynwał­dem i rezerwami Tuchovii, w trzecim w tej rundzie spotkaniu na własnym boisku Dunajec udowodnił swą wyższość nad Rudką.

Mecz rozpoczął się jednak po myśli przyjezdnych, gdyż już w 4 min po centrze Kędziora Jewuła nie opanował piłki, a ze skuteczną dobitką z 5 metrów pospieszył Kamiński. Co prawda już w 17 min miejscowi odrobili straty za sprawą Krakowskiego, który wykorzystał rzut karny po faulu Turka na Papudze, jednak jeszcze przed przerwą drużyna z Rudki odzyskała prowadzenie. W 35 min Kamiński wykorzystał dośrodkowanie z rzutu rożnego i strzałem głową umieścił piłkę w siatce.

Druga część meczu przebiegała pod dyktando gospodarzy, którzy jednak dość długo nie potrafili udokumentować swojej przewagi. Wreszcie w 74 min, po centrze z rzutu rożnego Blecharskiego, Papuga strzałem głową doprowadził do wyrównania. Wspomnianych dwóch w ostatniej minucie gry niemal skopiowało swój wcześniejszy wyczyn, choć w tym przypadku Papuga popisał się skuteczną dobitką.