Passa drużyny Urlepa

Łukasz Obrzut (Sportino, drugi z lewej) rzuca na kosz Anwilu Fot. PAP WOJTEK SZABELSKI
W najciekawszym spotkaniu 17. kolejki ekstraklasy koszykarzy Bank BPS Kwidzyn pokonał w Słupsku Energę Czarnych, odnosząc pod wodzą nowego trenera Andreja Urlepa czwarte zwycięstwo z rzędu.

EKSTRAKLASA KOSZYKARZY. Mistrzowie najmniej przegrali

Gospodarze, którzy zagrali bez czterech zwolnionych graczy, w tym dwóch dyscyplinarnie - Jaya Straighta i Rolando Howella, wygrali minimalnie tylko jedną, drugą kwartę (26-25). W pozostałych warunki gry dyktowali kwidzynianie, wśród których najlepszym zawodnikiem był Michael Kuebler. Amerykanin uzyskał 36 pkt.
Po długiej przerwie do formy powraca także Radek Hyży, który przeciwko Enerdze, występując na parkiecie niespełna przez 23 minuty zdobył 13 punktów, miał 6 zbiórek i 6 przechwytów.
W najbardziej zaciętym spotkaniu Polonia Warszawa wygrała w Jarosławiu ze Zniczem 75-74. Była to dziesiąta z rzędu porażka beniaminka z Jarosławia. Gospodarze prowadzili na początku trzeciej kwarty 47-34, ale końcówka spotkania należała do warszawiaków. Przy remisie 74-74, na 8 sekund przed końcem spotkania, Greg Harrington wykonywał rzuty wolne. Trafił raz, a gospodarzom zabrakło już czasu na przeprowadzenie skutecznej akcji i podopieczni trenera Wojciecha Kamińskiego mogli się cieszyć z wygranej. W derbach Kujaw Anwil Włocławek pokonał w Inowrocławiu Sportino, w czym największa zasługa rozgrywającego reprezentacji Polski Łukasza Koszarka. Uzyskał 12 punktów, miał 8 asyst i 2 asysty. Najmniejszą liczbę porażek - trzy - ma mistrz Polski Asseco Prokom, który ma do rozegrania zaległy mecz z Bankiem Kwidzyn i spotkanie 27 grudnia ze Sportino Inowrocław w 18. kolejce.
Wyniki
Kotwica Kołobrzeg - Victoria Górnik Wałbrzych 91-77 (17-16, 26-14, 23-19, 25-28), Sokołów Znicz Jarosław - Polonia Warszawa 74-75 (23-16, 22-18, 11-20, 18-21), Sportino Inowrocław - Anwil Włocławek 62-67 (15-13, 15-16, 11-19, 21-19), Energa Czarni Słupsk - Bank BPS Basket Kwidzyn 72-81 (11-16, 26-25, 21-22, 14-18), AZS Koszalin - Atlas Stal Ostrów Wlkp. 90-82 (24-30, 25-13, 17-23, 24-16), dziś: PGE Turów Zgorzelec - PBG Basket Poznań.