Passa Piłkarza

PAN
Gracze Piłkarza Podłęże kroczą od zwycięstwa do zwycięstwa FOT. ANDRZEJ WIŚNIEWSKI
KLASA A WIELICZKA. Pierwsze zwycięstwo Iskry Zakrzów. Piłkarz Podłęże - Strażak Kokotów 3:1 (2:1)

1:0 M. Dudzik 26, 2:0 Pal 29, 2:1 Kruczek 42, 3:1 Stós 88.

Piłkarz: Klimczak - Wójcik (89 M. Małek), Bursa, Rynduch, Perdał, Pilch, K. Dudzik, Stós, Czeliński, Pal, M. Dudzik (73 Mirochna).

Strażak: T. Woźniak - Płocha, Kutaj, B. Kołek (70 Lebiest), P. Woźniak - Trojański, Kruczek, Pieprzyca, Sysło, Kubasiak, M. Kołek.

Zespół Strażaka zaczął ostrożnie, a po wyrównanych 20 minutach do ataków przystąpili gospodarze. W 24 min Stós nie wykorzystał rzutu karnego, ale kilka minut później miejscowi prowadzili już 2:0. W końcówce pierwszej połowy przyjezdnym udało się zdobyć kontaktową bramkę, co dało im nadzieję na korzystny wynik. Przez kilkanaście minut gry w drugiej połowie goście z Kokotowa przeważali, mieli kilka okazji. Lepiej prezentowali się gospodarze, którzy ten sezon zaczęli znakomicie. Strażaka od utraty gola uratowały słupek i poprzeczka. Wreszcie po dośrodkowaniu Mirochny Stós głową skierował piłkę do siatki.

(pan)

Iskra Zakrzów - Tęcza Słomiróg 2:1 (1:0)

1:0 Sewioło 25, 2:0 Sewioło 55, 2:1 Kotaś 74 (karny).

Iskra: M. Krystian - Niedrygoś, Nowak (60 Rudek), W. Krystian, Przęczek, Balachowski, Termanowski (55 Ptasznik), Sewioło (70 Sadko), Wajda, Marmól, Kaleta.

Tęcza: Porębski - Kozłowski, M. Leśniak (46 Kasprzyk), Kotaś, J. Świątko, Matera, A. Świątko, Krupa (46 Klima), Jania, Starko, Drozd (75 Bartosz).

Po fatalnym początku sezonu Iskra odniosła pierwsze zwycięstwo, pokonując gminnego rywala. Mecz nie był porywającym widowiskiem, ale bardzo ładne były obie bramki, które zdobył Sewioło uderzeniami zza linii pola karnego. Emocjonująca była końcówka, bo choć goście grali w dziesiątkę, to zdobyli kontaktowego gola i do końca walczyli o korzystny rezultat.   (pan)

Batory Wola Batorska - Start Brzezie 2:0 (1:0)

Bramki: K. Biernat, Gorycki.

Batory:Mleko - Gorycki, Bursa, Dąbroś, Rojewsk, K. Biernat (60 Wójtowicz), Moskal, Maliński, Piotr Perdał (75 Bystrowski), Strojek (85 Sowiński), W. Biernat (70 Bronikowski).

Start: Drab - Jakubczyk, Ordyk, Krystian, Sądel, Dobosz, Kukiełka, Golarz, Czaja, Szewczyk,Ł. Kruczkowski oraz Król, Chmielek, K. Kruczkowski.

W innych meczach: Wilga Koźmice Wielkie - Wilga Golkowice 1:3; Zryw Szarów - Wiarusy Igołomia 1:1 (0:0), Maj - Konrad; Targowianka - Nadwiślanka Nowe Brzesko 0:1 (0:1), Kućka; Gdovia - Węgrzcanka Węgrzce Wielkie 0:2 (0:0), Starowicz, Lewiński.

1.   Piłkarz   4   12   18-4

2.   Batory   4   12   11-2

3.   Węgrzcanka   4   9   14-7

4.   Wilga G.   4   7   16-8

5.   Wiarusy   4   7   8-4

6.   Zryw   4   7   8-5

7.   Gdovia   4   7   4-4

8.   Targowianka   4   6   9-8