"Pasy" pod Giewontem

AS
Od dzisiaj piłkarze III-ligowej Cracovii przebywają na tygodniowym zgrupowaniu w Zakopanem. W sobotę, przed wyjazdem na obóz, "Pasy" w sparingowym meczu piłkarskim w Jaworznie zremisowały z miejscową IV-ligową Victorią 3-3 (1-1), gole dla Cracovii zdobyli: Piszczek, Paszkiewicz, Hermaniuk.

Po remisowym sparingu z Victorią 3-3

Cracovia: Skrzypek - Siemieniec, Skrzyński, Ziółkowski, Radwański - Piszczek, Hajduk, Giza, Nowak - Bania, Ankowski, po przerwie grała nowa jedenastka: Paluch - Wacek, Baran, Bednarz, Ciupek - Szwajdych, Dudziński, Czerwiec, Podsiadło - Hermaniuk, Paszkiewicz.
   Cracovia prowadziła w Jaworznie na początku 2. połowy 3-1, ale potem gospodarze, wykorzystując błędy gości, wyrównali na 3-3.
   - Wynik w tym meczu był dla mnie sprawą drugorzędną - _powiedział trener Cracovii Wojciech Stawowy. - Jestem zadowolony ze sparingu, z postawy piłkarzy. Próbowaliśmy pewne warianty taktyczne, m.in. ze skróconym polem gry. To nawet dobrze, że ujawniły się błędy, bo łatwiej je będzie teraz korygować. Sparingi są po to, by eksperymentować, ćwiczyć różne warianty taktyczne. Myślę, że mamy szansę stworzyć w Cracovii ciekawy zespół. W Zakopanem trenować będziemy do soboty, prawdopodobnie rozegramy jedną grę sparingową._
   W Jaworznie zaprezentował się zupełnie nowy zespół Cracovii, w pierwszej połowie na boisku było tylko trzech graczy z minionego sezonu (Ziółkowski, Hajduk, Bania). W sparingu grało 7 byłych zawodników Proszowianki (Skrzyński, Radwański, Piszczek, Nowak, Ankowski, Dudziński, Czerwiec). Jeszcze nie są potwierdzeni do Cracovii, Proszowianka nałożyła na nich dyskwalifikacje. Ta sprawa powinna się wyjaśnić 22 lipca.
   Do zespołu powrócił Siemieniec (też ostatnio Proszowianka), grał pozyskany ze Świtu Krzeszowice P. Giza, bramkarz Skrzypek ze Szczakowianki i Ciupek z Myszkowa. Na obóz do Zakopanego pojechali także wychowanek Cracovii Cebula i Rosiek. W Krakowie z drużyną rezerwową mają ćwiczyć m.in. Bagnicki (zjawił się na treningu z 4-dniowym opóźnieniem), Kopyść.