"Pasy" zaczynają

AS
Jutro o godz. 17.30 w Kielcach z beniaminkiem

Dzisiaj poznamy skład 18-osobowej kadry

Dzisiaj piłkarze Cracovii zaczynają rozgrywki ekstraklasy, ich pierwszym rywalem będzie zespół beniaminka ekstraklasy - Kolporter Korona (mecz sędziuje Marek Ryżek z Poznania).
   Po piątkowym, zwycięskim sparingu z Podbeskidziem (1-0 po golu Dariusza Pawlusińskiego) zawodnicy dostali dwa dni wolne od trenera. Ćwiczyli tylko indywidualnie Marcin Bojarski, Piotr Giza i Krzysztof Radwański. Dwaj ostatni mieli ostatnio przerwę z powodu kontuzji.
   Trener Wojciech Stawowy nie do końca zadowolony był z ostatniego sparingu. - Zagraliśmy nieco słabiej niż z Rużomberokiem (2-0) - mówi Stawowy. - Zmarnowaliśmy za dużo dobrych pozycji, chwilami gra nie kleiła się. Jaka jest nasza forma? Wszystko zweryfikuje boisko w Kielcach. Liga to zupełnie co innego niż sparingi. Jestem jednak przekonany, że w Kielcach zobaczymy inne, lepsze "pasy". Inna będzie bowiem motywacja, start w lidze jest bardzo ważny.
   Wiadomo już, że w pierwszych meczach nie zagra Łukasz Skrzyński, który leczy kontuzje przywodziciela. Piłkarz mówi: - Tego urazu nabawiłem się jeszcze podczas majowego meczu z Polonią Warszawa. Miałem przerwę w grze, potem wracałem na boisko, bo ból nie był silny. Ale ostatnio nasilił się, nie było mowy o trenowaniu i graniu. Teraz muszę być cierpliwy. Trzeba wyleczyć kontuzję. W swoje ręce wziął mnie nasz masażysta Piotr Socha i poprawa jest. Liczę, że w połowie najpóźniej pod koniec tego tygodnia zacznę ćwiczyć z kolegami. Na dojście do formy potrzebuję ok. 2 tygodni. Nie zagram raczej w trzech pierwszych meczach, ale potem jest przerwa w lidze i to dla mnie jest korzystne. Koledzy w obronie powinni dać sobie radę beze mnie. W dwóch ostatnich sparingach obrona grała na zero, obaj Michałowie (Karwan i Świstak - przypis AS) dobrze radzą sobie w powietrznych pojedynkach.
   Być może do wtorku uda się wyleczyć uraz Łukasza Szczoczarza. Nie wiadomo, co z Pawłem Drumlakiem, który narzeka na uraz stopy.
   Dzisiaj ostatni trening o godz. 16.30, po nim trener poda nazwiska 18 graczy, którzy pojadą na mecz do Kielc. Wyjazd zespołu planowany jest tuż po zakończeniu treningu. Na meczu będzie 300 kibiców "pasów", tyle biletów przekazała Cracovii Korona. (AS)