Patrycja siódma, Piotr dwudziesty

STM
Podobnie, jak tydzień wcześniej w Głuchołazach, także i tym razem nasz region reprezentowała w nich dwójka zawodników: Patrycja Lewandowska z Bobrownik Wielkich (reprezentująca barwy UKS Dobra Jarecki Team), oraz Piotr Lewandowski z Tarnowa, jeżdżący jako reprezentant RMF FM Mountain Dew Kraków.

Skoda Auto Grand Prix MTB

W ubiegłą sobotę, w Wałbrzychu odbyły się trzecie w tym roku zawody z cyklu Skoda Auto Grand Prix w kolarstwie górskim.

Patrycja nie powtórzyła tym razem udanego startu sprzed tygodnia (w Głuchołazach była czwarta) i w gronie dziesięciu zawodniczek rywalizujących w gronie juniorek sklasyfikowana została na siódmej pozycji - 1:19.33 godz. Trasę 17 kilometrów najszybciej pokonała natomiast zwyciężczyni pierwszych tegorocznych zawodów z tego cyklu, Ukrainka Liliya Zaitseva - 1:10.15 godz. Drugą na mecie Katarzynę Solus z Górskich Orłów Raba Wyżna wyprzedziła ona o blisko trzy minuty (1:13.02 godz.), nad sklasyfikowaną na trzeciej pozycji, swoją rodaczką Iryną Slobodyan miała natomiast prawie cztery minuty przewagi (1:14.09 godz). Patrycję wyprzedziły ponadto: 4. Marta Sułek (RMF FM Mountain Dew Kraków) - 1:14.17 godz., 5. Ekaterina Petrova (Rosja) - 1:18.49 godz. oraz Natalia Birova (Słowacja) - 1: 19.16 godz. Klasyfikacja po trzech wyścigach przedstawia się następująco: 1. Zaytsewa - 69 pkt., 2. Sułek - 50 pkt., 3. Solus - 49 pkt., 4. Slobodyan - 42 pkt., 5. Anna Bazan (Trasa Auto Komis Anielka) - 35 pkt., 6-7. Natalia Kohut (Ukraina) i Lewandowska - po 34 pkt.
Piotr, który w Głuchołazach wywalczył siódmą lokatę, tym razem w gronie 56 startujących juniorów pogodzić musiał się z dwudziestym miejscem. Trasę 22 kilometrów pokonał on w czasie 1:25.02 godz. Wyścig zakończył się zwycięstwem Piotra Brzózki z MTB Silesia Rybnik (1:15.44 godz.), dla którego była to druga z rzędu wygrana. Drugie miejsce zajął Ukrainiec Ivan Grabovskyi - 1:15.53 godz., trzeci był natomiast Maciej Dombrowski (UKS Dobra Jarecki Team). Pozostałe miejsca w czołowej szóstce zajęli: 4. Andriy Gumenyuk (Ukraina) - 1:17.16 godz., 5. Kornel Osicki (Lotto) - 1:18.59 godz., 6. Shlomi Haimy (Izrael) - 1:19.14 godz. Klasyfikacja po trzech wyścigach: 1. Brzózka - 69 pkt., 2. Adrian Działakiewicz (Optex Arlen Rubena Opoczno) - 55 pkt., 3. Gumenyuk - 42 pkt., 4-5. Dombrowski i Grabowskyi - po 41 pkt., 6. Osicki - 29 pkt. Lewandowski z dorobkiem 12 pkt., wspólnie z Haimym klasyfikowany jest obecnie na miejscach 12-13.
Czwarty wyścig tegorocznej edycji Skoda Auto Grand Prix MTB rozegrany zostanie w sobotę 3 czerwca w Sławnie koło Opoczna.