Patryk Rolnicki wjechał do finału MIMP

Piotr Pietras
Zawodnik „Jaskółek” zajał drugie miejsce w turnieju eliminacyjnym Młodzieżowych Indywidualnych Mistrzostw Polski rozegranym na torze w Tarnowie. Zawodnik Unii wywalczył awans do finału, który rozegrany zostanie 15 lipca w Lesznie.

Z turnieju eliminacyjnego w Tarnowie awans do finału wywalczyli: Damian Dróżdż (Sparta Wrocław) 14 pkt, Patryk Rolnicki (Unia Tarnów) 13, Norbert Krakowiak (KS Toruń) 12 i Mike Trzensiok (GKM Grudziądz) 11+3.

Z dalszej rywalizacji odpadli zawodnicy „Jaskółek”: Kacper Konieczny 11+1 (6. miejsce), Michał Nowiński 8 (7) oraz Krystian Stefanów 2 (15).

W zawodach startował zawodnik Speedawy Wandy Kraków Piotr Pióro, który zdobył 5 pkt i zakończył rywalizację na 11. miejscu.

Awans do finału z innego turnieju elimiacyjnego, który odbył się na torze w Świętochłowicach wywalczyli: Oskar Polis (Włókniarz Częstochowa) 15 pkt, Alex Zgardziński (Falubaz Zielona Góra) 13, Robert Chmiel (ROW Rybnik) 12 i Michał Gruchalski (Włókniarz) 12. W zawodach na Górnym Śląsku startował zawodnik Speedway Wandy Kraków Szymon Szlauderbach, który z 8 pkt zajął 8. miejsce i odpadł z dalszej rywalizacji.

Trzeci turniej eliminacyjny w Pile został przełożony z powodu opadów deszczu.

MAGAZYN SPORTOWY24 - MICHAŁ LISTKIEWICZ ZAPOWIADA REWOLUCYJNE ZMIANY W SĘDZIOWANIU

Materiał oryginalny: Patryk Rolnicki wjechał do finału MIMP - Gazeta Krakowska