Patryk Vega podkręca swoje „Kobiety mafii 2” na maksa

Patryk Vega podkręca swoje „Kobiety mafii 2” na maksa

Paweł Gzyl

Gazeta Krakowska

Aktualizacja:

Gazeta Krakowska

Patryk Vega podkręca swoje „Kobiety mafii 2” na maksa
„Kobiety mafii” obejrzało w zeszłym roku ponad 2 miliony widzów. Nic więc dziwnego, że Patryk Vega postanowił kontynuować swoją opowieść. „Kobiety mafii 2” trafią na duże ekrany już 22 lutego.
Patryk Vega podkręca swoje „Kobiety mafii 2” na maksa
Nowy film polskiego reżysera to inspirowana prawdziwymi wydarzeniami historia sensacyjna, rozgrywająca się równocześnie na trzech kontynentach i w sześciu krajach: w Polsce, Niemczech, Hiszpanii, Maroku, Kolumbii i Emiratach Arabskich. Przemyt narkotyków na niespotykaną dotąd skalę, porwania i zabójstwa na zlecenie, kradzież najdroższych, luksusowych samochodów, widmo globalnego terroryzmu i machinacje południowoamerykańskich karteli – wszystko to zobaczymy w kontynuacji jednego z największych kasowych hitów minionego roku.

– Zgłosiło się do mnie bardzo wiele osób, kobiet, związanych z przestępczością zorganizowaną, które opowiadały mi swoje historie. Niektóre były żonami, inne kochankami, jeszcze inne córkami gangsterów, które rzeczywiście trzęsły tym światem. Myślę, że mam teraz tyle materiału, że spokojnie starczy i na kolejną część – zapowiada Patryk Vega.

Po przejęciu władzy nad stolicą, gang Niani przygotowuje się do największej akcji przemytniczej w dziejach kraju. Będąca postrachem Warszawy grupa sprowadza do kraju tonę kolumbijskiej kokainy. Kiedy towar znika w podejrzanych okolicznościach, a kartel żąda głów, do Polski trafia śmiertelnie niebezpieczna Aida. Kolumbijka znajduje sojusznika w osobie trójmiejskiego przemytnika – Mata . W tym samym czasie, w Maroko, Siekiera przeżywa burzliwy romans z Amirem – bojownikiem Państwa Islamskiego. Kiedy mężczyzna ginie w akcji z udziałem komandosów GROM-u, pałająca zemstą zabójczyni powraca do Polski. Ma do wypełnienia śmiercionośny plan.

– Coraz lepiej poznaję moje bohaterki i czerpię z tej wiedzy z ogromną przyjemnością. Oglądając takie seriale jak „24 godziny“ wyraźnie widać, że przy pierwszych sezonach reżyser i ekipa dopiero się siebie nawzajem uczą, badają grunt i własne możliwości. Coś podobnego działo się też u nas. W pierwszej części aktorki weszły w swoje postaci, w drugiej wszystko jest podkręcone i wyśrubowane na maksa, przesuwamy granicę coraz dalej i dalej – podkreśla Patryk Vega.

W głównych rolach zobaczymy gwiazdy z pierwszej części filmu: Katarzynę Warnke, Agnieszkę Dygant i Aleksandrę Popławską. Polski reżyser zatrudnił również kolumbijską aktorkę znaną choćby z serialu „Luz Maria” – Angie Cepedę – oraz debiutującą na dużym ekranie Aleksandrę Grabowską.

W męskiej części ekipy znaleźli się: Piotr Adamczyk, Janusz Chabior, Krzysztof Czeczot, Damian Kret, Patryk Pniewski, Otar Saralidze oraz znany z hitu Netflix „Dom z papieru” – Enrique Arce. Na ekranie zobaczymy również światowej sławy kulturystę – Michała Karmowskiego oraz popularni raperów – Bonsona i Sobotę.

Premiera na dużym ekranie – już 22 lutego.

POLECAMY - KONIECZNIE SPRAWDŹ:WIDEO: Krótki wywiad: 3500 kamer na każdej latarni. Jak to ma wyglądać?

Autor: Joanna Urbaniec

Komentarze

Dodajesz komentarz jako: Gość

Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

Liczba znaków do wpisania:

zaloguj się

Najnowsze wiadomości

Zobacz więcej

Najczęściej czytane

Polecamy

Wideo