Pcimianka - Dalin. Sześć goli w IV-ligowych derbach

Tomasz Bochenek
Aneta Żurek
Pcimianka pokonała Dalin Myślenice 4:2 w meczu kończącym 10. kolejkę spotkań grupy zachodniej małopolskiej IV ligi. Starcia tych drużyn są jednocześnie potyczkami dwóch najlepszych drużyn powiatu myślenickiego. Ekipa z Pcimia po tym meczu jest w tabeli 11., z dorobkiem 11 punktów. Dalin ma 8 pkt, zajmuje 13. pozycję.

Pcimianka - Dalin Myślenice 4:2 (2:0)

Bramki: 1:0 Chlebda 11, 2:0 Sołtys 20 karny, 2:1 Kałat 58, 2:2 Malina 63, 3:2 Chlebda 69, 4:2 Chochlinski 90+2.
Pcimianka: Jękot - Friday, Kowalczyk, K. Pandyra, Chochlinski - Kolbiarz, Chlebda, Kłusek, Sołtys, Mizera (46 Dziadkowiec, 75 D. Pandyra) - Kuczek (86 Zięba).
Dalin: Wyroba - Tokarz, Przetocki, Jędrzejowski, Rusek - Biel (75 Stelmach), Wojtan, Kałat, Szafraniec (46 Malina), Ostafin - J. Górecki.
Sędziował: P. Przybyłowicz (Gorlice). Żółte kartki: Mizera, Kłusek, Kowalczyk, Kuczek. Widzów: 250.

Sławomir Peszko (z lewej) zdobył dwie pierwsze bramki dla Wieczystej

Wieczysta Kraków - Pcimianka. Zaczął Peszko, skończył Misak [ZDJĘCIA]

Chlebda, główkując po rzucie rożnym, dał Pcimiance prowadzenie. Podwyższył je Sołtys, z rzutu karnego, podyktowanego za faul na Kolbiarzu.

- Do tego momentu dominowaliśmy, mieliśmy sporo sytuacji. Ale od 20 minuty rządził Dalin, nie mogliśmy sobie poradzić z jego dobrą grą. Jej efektem były dwie bramki, które padły w drugiej połowie - opowiada Marcin Sadko, trener gospodarzy. - Dopiero po stracie gola na 2:2 otrząsnęliśmy się, zaczęliśmy utrzymywać się przy piłce z przodu i stwarzać sytuacje.

Dalin kontakt złapał w 58 minucie, po drugim w tym meczu rzucie karnym. Wprawdzie strzał J. Góreckiego z 11 metrów Jękot obronił, ale nastąpiła skuteczna dobitka Kałata. A za moment w zamieszaniu pod bramką Pcimianki piłka znów wpadła do jej bramki.

- Jak ruszyliśmy w II połowie, to w kilkanaście minut odrobiliśmy stratę - komentuje trener Dalinu Krzysztof Hajduk. - Jednak strzelając na wyjeździe dwie bramki, przegrywamy 2:4... Bo w polu karnym nie pokryliśmy zawodnika i z siemiu metrów strzelił głową. A później nadzialiśmy się na kontrę.

Na 3:2 swojego drugiego gola w tym meczu zdobył Chlebda. Natomiast w doliczonym czasie gry akcję Fridaya zamknął Chochlinski.

Dalin Myślenice. Lata 90., prawdziwa III liga. To były czasy...