Pcimianka idzie jak burza! Szóste zwycięstwo z rzędu. Tak się walczy o utrzymanie w IV lidze

Tomasz Bochenek
Tomasz Bochenek
Pcimianka mocno walczy o to, by także w przyszłym sezonie zagrać w IV lidze
Pcimianka mocno walczy o to, by także w przyszłym sezonie zagrać w IV lidze Tomasz Bochenek
Udostępnij:
Pcimianka pokonała KS Chełmek 6:0 w meczu 32. kolejki grupy zachodniej małopolskiej IV ligi, rozegranym w niedzielę 12 czerwca. Było to szóste z rzędu zwycięstwo ekipy z Pcimia, która goni czołową "ósemkę" - premiowaną kwalifikacją do IV ligi na przyszły sezon.

W tym meczu prowadzenie Pcimiance dał (po rzucie rożnym) Onwudi - a możemy już śmiało ocenić, że powrót zimą Nigeryjczyka do klubu to jeden z czynników, dzięki którym zespół jest teraz mocniejszy. Chełmkowi dwie bramki wbił Dominik Zalejski, a jedną jego brat Norbert - obaj wytransferowani przed tą rundą z Garbarni (gdzie grali w rezerwach).

Dwie kolejki przed końcem drużyna z Pcimia ma dwa punkty straty do "ósemki", przed nią jeszcze mecze z Clepardią i Garbarnią II. Ponadto patrząc na tabelę znak zapytania trzeba postawić przy drużynie LKS Jawiszowice, która nawet w przypadku wywalczenia miejsca w "ósemce" może zdecydować się na grę ligę niżej.

Pcimianka - KS Chełmek 6:0 (3:0)

Bramki: 1:0 Onwudi 16, 2:0 D. Zalejski 25, 3:0 D. Zalejski 45, 4:0 D. Pandyra 83, 5:0 Dziadkowiec 87, 6:0 N. Zalejski 90+2.
Pcimianka: Gaudyn - Chochlinski (72 Moniak), K. Pandyra, Kowalczyk, Korczyk - D. Zalejski (60 N. Zalejski), Kowalski (60 Mizera), Sołtys, Zeszczuk (78 D. Pandyra), Luberda - Onwudi (78 Dziadkowiec).
Chełmek: Koterwa - Krzyśko (35 Doroz), Pędrys (52 Lieber), Bloch, Kulig - Kaleta, Kustra, Sidor, Drobniak, Kukiełka - Sawelenko.
Żółte kartki: Chochlinski - Bloch, Kulig, Sidor. Widzów: 200.

W innym niedzielnym meczu: [b]LKS Jawiszowice - MKS Trzebinia 1:0 (0:0).

Wieczysta - Słomniczanka. Publiczność na meczu

Kibice na meczu Wieczysta Kraków - Słomniczanka ZDJĘCIA

..1.Wieczysta Kraków........32....87...151-19
..2.Wiślanie Jaśkowice.......32....76....93-34
..3.Beskid Andrychów........32....59....64-30
..4.Orzeł Ryczów...............32....59....71-45
..5.Dalin Myślenice............32....52....61-50
..6.Unia Oświęcim.............32....52....48-47
..7.Słomniczanka..............32....50....59-52
..8.LKS Jawiszowice...........32....50....60-58
..9.Pcimianka...................32....48....71-59
10.Tempo Białka...............32....48....56-57
11.Sokół Kocmyrzów..........32....45....53-60
12.Jutrzenka Giebułtów......32....45....35-49
13.MKS Trzebinia..............32...36....48-63
14.Garbarnia II................32....36....43-68
15.KS Chełmek................32....26....49-80
16.Wiślanka Grabie...........32....20....29-75
17.Clepardia Kraków.........32....14....23-102
18.TS Węgrzce.................32....13....16-82

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na Twitterze!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na Twiterze!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

miejsce #1

EcoBike

Ecobike Sx300 Green 29 2021

9 499,00 zł9 299,00 zł
miejsce #2

MBM

MBM E1200 Karios U16 Czarny 27.5 2022

12 599,00 zł
miejsce #3

Indiana

Indiana E4000 Czarny 26 2021

3 499,00 zł
miejsce #4

Torpado

Torpado Era Czarny 28 2022

6 799,00 zł
Materiały promocyjne partnera

Q&A z Bartoszem Kurkiem

Materiał oryginalny: Pcimianka idzie jak burza! Szóste zwycięstwo z rzędu. Tak się walczy o utrzymanie w IV lidze - Gazeta Krakowska

Komentarze

Komentowanie artykułów jest możliwe wyłącznie dla zalogowanych Użytkowników. Cenimy wolność słowa i nieskrępowane dyskusje, ale serdecznie prosimy o przestrzeganie kultury osobistej, dobrych obyczajów i reguł prawa. Wszelkie wpisy, które nie są zgodne ze standardami, proszę zgłaszać do moderacji. Zaloguj się lub załóż konto

Nie hejtuj, pisz kulturalne i zgodne z prawem komentarze! Jeśli widzisz niestosowny wpis - kliknij „zgłoś nadużycie”.

Podaj powód zgłoszenia

Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu.
Więcej informacji na stronie głównej Dziennik Polski
Dodaj ogłoszenie