Pech Burego

PIM
Kolarze kęckiej Olimpii startowali w miniony weekend w pierwszej edycji Pucharu Polski w Koziegłowach. Dla juniorów młodszych oraz juniorów wyścig stanowił również eliminacje do mistrzostw Polski.

Kolarze Olimpii Kęty

Dobrze spisały się kobiety reprezentujące barwy Olimpii. Wśród seniorek w jeździe na czas na dystansie 15 km Sylwia Bardzik zajęła 6. miejsce. W kategorii juniorek natomiast Iwona Honkisz była 11., a jej siostra bliźniaczka Beata - 13. W wyścigu ze startu wspólnego, który odbył się na trasie długości 51 km, Sylwia Bardzik w swojej kategorii zajęła 13. miejsce. Iwona Honkisz natomiast dojechała na metę wśród juniorek na 15. pozycji.
   Spośród zawodników Olimpii startujących w kategorii juniorów młodszych w jeździe na czas (15 km) najlepiej spisał się Arkadiusz Sztwiertnia, który zajął 5. miejsce. Michał Jakubiec był 18. - Trzeba jednak pamiętać, że to również jest dobry wynik. Na starcie bowiem stanęło ponad 100 zawodników - dodaje trener Olimpii Kęty Piotr Karkoszka. - W wyścigu ze startu wspólnego natomiast było dużo kraks. Spośród 7 naszych zawodników leżało 6 w różnych momentach. Punktowane miejsce zajął Arkadiusz Sztwiertnia, który ukończył wyścig na 37 pozycji.
   Dramatyczny przebieg miał też wyścig ze startu wspólnego w kategorii juniorów, którzy ścigali się na dystansie 120 km. W liczącej 7 kolarzy grupie ucieczkowej znalazł się Sławomir Bury. Grupa ta miała już sporą przewagę, ale doszło do kraksy. W kolejnej, udanej już ucieczce znalazł się Paweł Trzaska, który ostatecznie zajął 9. miejsce. - Jest to duży sukces - ocenia trener Karkoszka. - Trzeba pamiętać, że w Koziegłowach startowała krajowa czołówka. Tą pozycją Trzaska zapewnił już sobie start w mistrzostwach Polski.
   Sławomir Bury natomiast, który po kraksie musiał zmienić koło i później dochodzić pozostałych kolarzy, finiszował w grupie zasadniczej, zajmując ostatecznie 21. miejsce.